Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
reevil - специалист
Става въпрос за гараж със стара изолация в такова състояние. Няма видимо отлепени и мърдащи участъци.
Първо ме интересува кой вид изолация ще е по-удачна мазана/течна/ или рулонна. Може да препоръчате и марки и тънкости при поставянето :)
Второ от едната страна е стената на къщата с топлоизолация епс, колко на горе трябва да се качи хидрото и по-какъв начин да завърши отгоре за да няма ядове в бъдеще, някакъв спец. профил или ламарина ли се слага?
И трето по бордовете и козирката как се процедира с обшиването, според мен трябва да има някаква сгъната ламарина върху която да легне изолацията, ако е обратното ламарината да е отгоре ще трябва да се дупчи хидрото и ще се компроментира :?

Нахвърлях някои идеи за обшиване с ламарина по бордовете и козирката, помагайте с идеи как да стане ;)

Прикачен файл

obshivki.jpg
obshivki.jpg (41.79 KиБ) Видяна 1867 пъти

Прикачен файл

IMG350.jpg
nanko - специалист
Не разбирам за какво е тази ламарина? Намажи с хидроизолация цялата плоча + "водооткапа" (или каквато алтернатива имаш направена към момента).
reevil - специалист
Челата на бордовете и козирката вече са направени с декоративни покрития и не трябва да има хидро по тях.
Та за това си мисля че е по-добре ламарините да са като край на изолацията :?

Тема "Хидроизолация и на гараж - тънкости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: