Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Марин М. - помощник
Здравейте,

Проблемът е стандартен - тераса, преработена в бокс -
Изображение преди 20-30 години.
Последен етаж, отгоре е обща тераса -
Изображение,
откъдето са проблемите -
Изображение, Изображение (<- това са дежурните чаши при силен дъжд).

Въпросът ми е - ще помогне ли измазването на терасата с т.н. "течна гума"?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Всъщност откъде е течът?
kozl - майстор
От снимките е видно -терасата се ползва. Течната гума не е решение. Има други хидроизолиращи продукти, които понасят в известна степен да се ходи по тях.
Но има ли топлоизолация? Препоръчително за такъв случай е да се изпълни детайл за топло и хидроизолация. Хем е в пъти по-скъпо от течната гума, а може да се наложи смяна на вратите на терасата.
А как се отводнява терасата?
Марин М. - помощник
n_a написа:
Всъщност откъде е течът?
От горната рамка на прозореца и до него, вляво - на третата снимка се вижда сравнително добре.
kozl написа:
А как се отводнява терасата?
- оттук -
Изображение
kozl написа:
Но има ли топлоизолация?
- има отвътре -
Изображение
Мисля, че е 5см стиропор, който беше намерен по неведоми пътища (действието се развиваше през соца, когато имаше само такива пътища...).
kozl написа:
Препоръчително за такъв случай е да се изпълни детайл за топло и хидроизолация. Хем е в пъти по-скъпо от течната гума, а може да се наложи смяна на вратите на терасата.
Потвърждаваш опасенията ми, че ще се искат повече средства от възможностите ми. Тук се намесват и междусъседските отношения - не вярвам да се съгласят да поемат разход и за топлоизолация, че после и за врата (въпреки, че сегашната врата, с нейните 56 години на дъжд и слънце, е на предаване богу дух -
Изображение).

Затова питах само за течна гума. Аз мога да наложа "вето" за ползването на терасата, т.е. да се ползва само при специални случаи, а мога да наредя и плочи, на които да се стъпва, когато е необходимо.

Срам не срам - ето поглед отдолу към бокса и терасата над него -

Изображение.

Ясно се вижда, че всичко е за смяна, барабар с прозореца и стъклените тухли, много от които са като аквариуми - пукнати и пълни с вода и разни растителни организми,
Изображение
но това е за друг етап от ремонта.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Според нещата които подаваш, течът е локален, не виждам смисъла да се маже цялата тераса с течна гума. Оправи това недоразумение стена и готово

Тема "Хидроизолация на тераса/покрив." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: