Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
radius - майстор
Да, ама развали басейна на кучето :lol: :lol:
шоп - майстор
чет авг 30, 2018 3:38 pmradius написа:
Да, ама развали басейна на кучето :lol: :lol:
На кучето му копая един 80м3 външен басейн със соларно и термопомпено подгряване за да не му е студено. :partyman: Тя много обича водата и като я водим на почивка на морска вила все е в басейна:-)

По темата: ако трябваше да копая външен дренаж около къща с рамери 10х10 метра и мазета с кота -2 метра сигурно и 20000 лв нямаше да ме оправят. Пък и трябваше да се разбият пътеки, има и сгради наоколо...жената нямаше да даде изобщо да се започне интервенцията. Дригото е, че нямам канализация и пак ще трябва помпа.

Чета за този проблем от 2-3 години и скептично подходих към резултатите на руснаци, които закопават 200 литров железен варел в "подвала", малка вибрационна помпа тип " Мальйш" или " Ручеек" и се хвалят с резултатите.
Убедих се в ефективността на идеята лично :idea:
lov - майстор
Номера е известен отдавна но да те предупредя. Не се опитвай да слизаш под нивото на подпшочвения воден хоризонт щото ще се отворят дамарите и ще шурне и няма източване. Е после за термопомпата може да помпиш здраво но да е по далеч от къщата а и гледай ако можеш в този трап да се ориентираш от къде идва основния поток на дебита. Да не го кръстосаш и да минава през основите на къщата.
zz_stefanov - майстор
чет авг 30, 2018 6:57 pmlov написа:
Номера е известен отдавна но да те предупредя. Не се опитвай да слизаш под нивото на подпшочвения воден хоризонт щото ще се отворят дамарите и ще шурне и няма източване. Е после за термопомпата може да помпиш здраво но да е по далеч от къщата а и гледай ако можеш в този трап да се ориентираш от къде идва основния поток на дебита. Да не го кръстосаш и да минава през основите на къщата.
Казваш, вместо дренаж да не стане кладенец :)
zz_stefanov - майстор
чет авг 30, 2018 2:45 pmшоп написа:
При мен "бидона" върши чудо работа.

Е, не е бидон ами 120литров неръждаем бойлер на който му отрязах дъната и с флекс и тънък диск му нарязах прорези в долната 1/3 на водосъдържателя.

Можете да видите резултата от снимките от 11.07. 2018 преди да монтирам бойлера и днес:-)))))

Помпичаката е една смешна китайска 12волта, 15 вата и напор 5 метра. Маркуча 1/2''
Мислех да правя автоматика, но вече над месец кара с реле за време. Помпата се включва за 15 мин в 23.00 часа и за 15 мин в 05.00часа.

Нивото падна с над 1,2 до 1,5 м и се стабилизира на нивото на подпочвената вода ( кота -3метра)
Работа за няколко часа, а резултата е изумителен. Основите просъхнаха и мазето е сухо.

П.П. Монтирал съм неръждаем бойлер, защото много скоро този дренажен резервоар че става сондаж за термопомпа.
Шопе, къде изхвърляш водата, казваш, че нямаш канализация. Примерно при брат ми е равно и ще се заформи кръговрат на водата.
шоп - майстор
Точно кладенец е идеята да стане. От там ще се захранва ТП. При мен геологията е само чакъл и пясък. Вода има навсякъде на ниво -3 метра. Намирам се до река, даже преди 100 ина години през двора ми е минавало коритото на реката.
Водното огледало е на 1м под основите, в бойлера пускам 1200 ватова чугунена помпа, водата идва от всякаде. Вижда се как извира направо. Ще изкопая още метър в бойлера и ще монтирам потопяема помпа.


С изхвърлената вода си поливам една градинка :-))) Да има и келепир от дренажа:-)

Тема "Бидон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: