Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
fanti55 - напреднал
Разбрах го! :yawinkle:
Сега въпроса е колко да са широки дупките на бидона?
lov - майстор
Нарежи си няколко парчета арматура Ф 6- 6,5 щото да не чакаш да се греят ами само да ги сменяш. Няма нужда от по голям отвор.
fanti55 - напреднал
Благодаря!
А и всъщност приемам и идеи за помпичка... :-D :rock:
fanti55 - напреднал
http://shop.zoomania.org/akvaristika/po ... micra.html
Нещо подобно ще стане ли? Или трябва да е по-мощно... Водя се по-казаното на колегата по горе! Помпичка за градински фонтан...
lov - майстор
Нещо такова но с по голям напор за да можеш да я вкараш в канализацията. На вилата ползвах на времето една и даваше около 3 метра. Помпех вода от една щерна зимата за кучетата. Бях преметнал маркуча през един асмалък и едва успяваше да преодолее височината. Хубавото натакава помпа е че няма да се обезвъздушава а зимата като спре да върти водата се източва от маркуча и няма опасност да замръзне. Та подири из нета за такава помпичка че аз кълва на един таблет с калпав интернет и не мога. То може и тези от лидъл ските ама те са с много голям дебит и докато тръгне и ще трябва да спира.
Бе първо копни и зарови бидона пък после мисли за помпа. Виж и какъв напор трябва да прави и тогава.
fanti55 - напреднал
Имам такава от Лидл! Мислех нея да сложа защото си има датчик за ниво... Но си е доста мощна.... :)
filip_n - специалист
Здравейте колеги за пръв път пиша в този раздел на форума и живо ме интересува до къде е проекта с бидона защото точно подобно съоръжение обмислям и аз :) Та има ли ефект поне при мен сега като се разтопи снега влезе доста вода?
fanti55 - напреднал
Има голям ефект!
fanti55 - напреднал
Ако не беше битона в къщи щеше да влезе вода. Преди около седмица в Сливенската област валя многоо,бидона се напълни доста и ме спаси от подпочвени води. Комшии ми казаха,че през пукнатини на тях им е избило вода и се наводнили. Само нашата къща и на съседката които имаме такива "шахтички" не се наводни даже и стените не се намокриха. За 80лв. се спасих от ремонт за над 1000лв..

Тема "Бидон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: