Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
fanti55 - напреднал
Имам такава от Лидл! Мислех нея да сложа защото си има датчик за ниво... Но си е доста мощна.... :)
filip_n - специалист
Здравейте колеги за пръв път пиша в този раздел на форума и живо ме интересува до къде е проекта с бидона защото точно подобно съоръжение обмислям и аз :) Та има ли ефект поне при мен сега като се разтопи снега влезе доста вода?
fanti55 - напреднал
Има голям ефект!
fanti55 - напреднал
Ако не беше битона в къщи щеше да влезе вода. Преди около седмица в Сливенската област валя многоо,бидона се напълни доста и ме спаси от подпочвени води. Комшии ми казаха,че през пукнатини на тях им е избило вода и се наводнили. Само нашата къща и на съседката които имаме такива "шахтички" не се наводни даже и стените не се намокриха. За 80лв. се спасих от ремонт за над 1000лв..
filip_n - специалист
fanti55 написа:
Ако не беше битона в къщи щеше да влезе вода. Преди около седмица в Сливенската област валя многоо,бидона се напълни доста и ме спаси от подпочвени води. Комшии ми казаха,че през пукнатини на тях им е избило вода и се наводнили. Само нашата къща и на съседката които имаме такива "шахтички" не се наводни даже и стените не се намокриха. За 80лв. се спасих от ремонт за над 1000лв..
Определено и аз изкопах дупка за бидон (все още не съм го сложил помпам директно) и обира добре водата и при мен но се чудя дали да не направя няколко дренажни тръби от другите помещения към бидона въпреки че под замазката съм с големи овални камъни и добре се стича водата
lov - майстор
Тя водата сама ще си проправи пътища щом се точи редовно.
zz_stefanov - майстор
fanti55, имаш адмирациите ми. На много места съм препоръчвал на хора, които не могат да изградят дренаж, да изградят нещо подобно на твоето, радвам се че си постигнал добър резултат. :)
zz_stefanov - майстор
fanti55, filip_n, споделете как бяха бидоните тази година :)
шоп - майстор
При мен "бидона" върши чудо работа.

Е, не е бидон ами 120литров неръждаем бойлер на който му отрязах дъната и с флекс и тънък диск му нарязах прорези в долната 1/3 на водосъдържателя.

Можете да видите резултата от снимките от 11.07. 2018 преди да монтирам бойлера и днес:-)))))

Помпичаката е една смешна китайска 12волта, 15 вата и напор 5 метра. Маркуча 1/2''
Мислех да правя автоматика, но вече над месец кара с реле за време. Помпата се включва за 15 мин в 23.00 часа и за 15 мин в 05.00часа.

Нивото падна с над 1,2 до 1,5 м и се стабилизира на нивото на подпочвената вода ( кота -3метра)
Работа за няколко часа, а резултата е изумителен. Основите просъхнаха и мазето е сухо.

П.П. Монтирал съм неръждаем бойлер, защото много скоро този дренажен резервоар че става сондаж за термопомпа.

Прикачен файл

SAM_9581.JPG

Прикачен файл

SAM_9580.JPG

Прикачен файл

SAM_9605.JPG

Прикачен файл

SAM_9604.JPG

Тема "Бидон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: