Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Иво
Здрасти, сайта Ви е супер. Искам да Ви помоля ако е възможно да публикувате как да се оправя с ръждиви петна които избиват на гипсовата щпакловка на таван на апартамент който очаква акт 16 /мисълта ми е че тавана е само гипсова щакловка върху плочата/.
Osiris - специалист
там където се е срещнало с арматурка избива ръжда същото се получава и при фугиране на гипскартон само с гипс избива ръжда от винтовете
опитай на едно петно да мазнеш малко колоркит изчакай да изсъхне и мази малко латекс с четка ако остане беличко действай иначе трябва да изрониш ръждата до чисто и с колор кит от него не избива :wink: почти убеден съм че първия вариант ще стане но не съм пробвал
Стефан - майстор
Проблем от ръжда може да не е само тавана. Ръждиви петна могат да се появят и по стените, под тапетите. Ръжда се появява там, където има влага, и близко арматурно желязо. Ако подпишете акт16, проблема остава за Вас.
Решението е, при следващия ремонт да премахнете бетона и ръждивото петно и да откриете желязото. Обработете с ортофосфорна киселина ръждясалото желязо така, че железния окис да стане фосфорен окис. Ръждата трябва да побелее. След това в малко ацетон разтворете стиропор с гъстотата на лепило. Нанесете върху желязото и шпакловайте. Повече няма да имате проблем.
Duke_BG - специалист
Егати зора !!!!
пак некой надзорник се е нагушил преди да залеят плочата :axe: :banned:
Гост
мерси за помощта, този вариант за достигане на арматурата е малко труден, казаха ми да подложа тиксо и отгоре да шпакловам........ дали е добър вариант?
Стефан - майстор
Нали апартамента е собствен? Колкото и да Ви се вижда трудно, поне опитайте! Това, с тиксото, за мен е несериозно.

Тема "ръждиви петна на тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: