Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
piteriv - специалист
Здравеи.Много ще съм благодарен ако наисти на ми отделите малко време и ме посъветвате!И така-къща на два етажа,ас живея на първия който е вкопан в земята на1,5м.Винаги съм имал влага /на около50см. от земята/която се просмуква от вън .А не ми разрешават да копая от вън на къщата,от всякъде е обградена от мрамор.В една от стаите изскъртих тези влажни 50см.и залепих фаяансови плочки директно вярху тъхлите , но същата влага се появи веднага над плочките така че така не става.Сега изскъртих плочките и оставих тухлите на голо,влагата която се беше качила над плочките изсъхна и дори слезе по надоло/влажни са първите два реда тухли/.Мога ли да направя някакъв вид дренаж?Някъде четох че се правят дупки на около 50см. една от друга,какво е мнението ви? После мисля да сложа един ред фибран ,нагоре каменна вата до тавана и одвън влагоустойчив гипсокартон.Как мислите ще избие ли влагата отпреде?Притеснявам се също да не се появи мухъл от вътре или от вън на гипсокартона.Кажете някоя идея или какво мислите за моята?Този път питам ,зада не къртя пак...Благодаря за отделеното време! :?
skarlet_x - специалист
piteriv написа:
Здравеи.Много ще съм благодарен ако наисти на ми отделите малко време и ме посъветвате!И така-къща на два етажа,ас живея на първия който е вкопан в земята на1,5м.Винаги съм имал влага /на около50см. от земята/която се просмуква от вън .А не ми разрешават да копая от вън на къщата,от всякъде е обградена от мрамор.В една от стаите изскъртих тези влажни 50см.и залепих фаяансови плочки директно вярху тъхлите , но същата влага се появи веднага над плочките така че така не става.Сега изскъртих плочките и оставих тухлите на голо,влагата която се беше качила над плочките изсъхна и дори слезе по надоло/влажни са първите два реда тухли/.Мога ли да направя някакъв вид дренаж?Някъде четох че се правят дупки на около 50см. една от друга,какво е мнението ви? После мисля да сложа един ред фибран ,нагоре каменна вата до тавана и одвън влагоустойчив гипсокартон.Как мислите ще избие ли влагата отпреде?Притеснявам се също да не се появи мухъл от вътре или от вън на гипсокартона.Кажете някоя идея или какво мислите за моята?Този път питам ,зада не къртя пак...Благодаря за отделеното време! :?
Толкова много се е изписало на тази тема, че няма къде другаде да иде. Рiteriv разгледай постовете и отговорите на колегите и ще си решиш проблема.
А именно сваляш всичко от стените до тухла на пода до замазка и нанасяш хидроизолация
piteriv - специалист
Това което казваш съм си го мислил.Но ме е страх да не стане както когато налепих плочките,да се качи влагата нагоре/по плочата или втория етаж/
skarlet_x написа:
piteriv написа:
Здравеи.Много ще съм благодарен ако наисти на ми отделите малко време и ме посъветвате!И така-къща на два етажа,ас живея на първия който е вкопан в земята на1,5м.Винаги съм имал влага /на около50см. от земята/която се просмуква от вън .А не ми разрешават да копая от вън на къщата,от всякъде е обградена от мрамор.В една от стаите изскъртих тези влажни 50см.и залепих фаяансови плочки директно вярху тъхлите , но същата влага се появи веднага над плочките така че така не става.Сега изскъртих плочките и оставих тухлите на голо,влагата която се беше качила над плочките изсъхна и дори слезе по надоло/влажни са първите два реда тухли/.Мога ли да направя някакъв вид дренаж?Някъде четох че се правят дупки на около 50см. една от друга,какво е мнението ви? После мисля да сложа един ред фибран ,нагоре каменна вата до тавана и одвън влагоустойчив гипсокартон.Как мислите ще избие ли влагата отпреде?Притеснявам се също да не се появи мухъл от вътре или от вън на гипсокартона.Кажете някоя идея или какво мислите за моята?Този път питам ,зада не къртя пак...Благодаря за отделеното време! :?
Толкова много се е изписало на тази тема, че няма къде другаде да иде. Рiteriv разгледай постовете и отговорите на колегите и ще си решиш проблема.
А именно сваляш всичко от стените до тухла на пода до замазка и нанасяш хидроизолация
Това което казваш съм си го мислил.Но ме е страх да не стане както когато налепих плочките,да се качи влагата нагоре/по плочата или втория етаж/Не мислиш ли!
skarlet_x - специалист
Не! Не мисля! Циментовата хидроизолация е една мембрана , която защитава сградата респективно помещението от проникването на влага.
skarlet_x - специалист
Фаянсовите плочки не са хидроизолация. Когато си установил наличието на влага е трябвало да се обърнеш към специалист, а не сам да се опитваш да отстраниш проблема. Както сам си се убедил, не си успял.
piteriv - специалист
Здравей.Ясно ми е че плочките не са хидроизолация но ас им направих доста силен раствор/пясък и цимент/така че ефекта нее много различен и влагата изби нагоре .Няма ли да се запечата с хидроизолация стената и влагата да се качва на горе докато намери къде да избие .Колкото до специалисти сигурно има много ама ас все попадам на такива дето викат че няма страшно.Затова търся съвет в този чудесен форум-съветите са бескорисниЧао за сега и благодаря за отделеното време!
velsi - Почетен майстор
Каквото и да правиш ти го правиш отвътре. А влагата е вън и там трябва да се търси начин за спирането й.
hygro - майстор
velsi е прав. Няма ефективен начин за спирането на влагата отвътре. Каквото и изолационно средство да поставиш, мястото на адхезията му с тухлата ще бъде атакувано и с времето ще поддаде.

Ако не ти разрешават да извършиш ремонта - осъди ги. Нездравословните условия са достатъчно основание. Ако включиш и иск за компенсация, вероятно бързо ще получиш разрешението...

От техническа гледна точка решението е елементарно - изгражда се дренаж. Ако бъде направен свястно, проблемът с влагата ще бъде разрешен окончателно.
skarlet_x - специалист
Да но сам по себе си дренажа не е хидроизолация. Да ме прощава колегата от горе. А и човекът каза, че няма възможност да хидроизолира от вън, щом вече има изградена инфраструктура: алеи, градинки. И ако се наложи да копае за да прави дренажи или външна хидроизолация и не стига това ами и да съди хората, които не са съгласни с това то премахването на влагата ще му излезе златно на човечеца.
Колеги, да бъдем реалисти и да дадем адекватен съвет на човека при съществуващите условия и проблем.
Особеността е във фугите /именно от там се процежда влагата/ на зидарията те трябва да се обработят с ремонтен разтвор / освен ако няма теч, тогава се използва високо реактивен цимент за спиране на активни течове/. След което се обмазва с двукомпонентна еластична хидроизолация по цялата площ на два пласта.
Пода на помещението също се третира с хидтоизолация, като особено внимание се обръща на връзката под- стена.

Тема "Влага в основата на стята...може ли да се избегне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: