Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
lpoik - специалист
:? Здравейте колеги,имам едно питане за перлита който се използва за изолация има ли различни видове най вече гори ли,искам да го испозвам за изолация на една печка за дърва.Благодаря.
kozl - майстор
Не е хидроизолация и не става за раздела. Не е огнеупорен. За горене не знам. По добре ползвай каменна вата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
-200 до +900 ° C
lov - майстор
Да огнеупорен е и на всичко отгоре като се забърка с шамотна глина се ползва за обмазване на високотемпературни камери.
lpoik - специалист
Прикачен файл:
RocketStove_000.jpg
RocketStove_000.jpg (86.85 KиБ) Видяна 3183 пъти
Благодаря ви за бързите отговори,на мен ще ми трябва за ракетна печка за изолация между вътрешния (горивна камера) и външния,ако някой е виждал такава печка ще разбере за какво става въпрос.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
От какво правиш горивната камера?
За изолацията е по-сигурно да използваш шамот, не перлит, мисля
lpoik - специалист
n_a написа:
От какво правиш горивната камера?
За изолацията е по-сигурно да използваш шамот, не перлит, мисля
Тук е показано https://www.youtube.com/watch?v=vonKFCSRjoo
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не ме карай да гледам чужди клипчета. То е една дума, кажи я
lpoik - специалист
Две метални тръби вкарани една в друга,разтояние между тръбите 2см.Перлита се слага между двете тръби за изолация.
lov - майстор
Точно за подобни камери само че с горелка на отработено масло правят руснаците. И обяснението е че ползват смес от перлит и шамотна пръст. Хем да държи на високата температура хем да изолира топлината.

Тема "Въпрос за перлит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: