Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
boqnkov - специалист
Здравейте, колеги! Наближава времето да измазвам къщата отвътре и се чудя как да "затапя" комина в дневната за съм сигурен, че няма да избие влага или капки от страничен дъжд. Тавана смятам да го правя с гиспокартон и вата и не искам при първия по - силен дъжд да избият петна на тавана. Горе на покрива ще бъде направена и шапка с керемиди. Ето и настоящата ситуация в снимки. Идеята е да бъде хидро и топлоизолиран, защото няма да се използва. Оставил съм го, ако някой ден ми потрябва, но за сега не се очертава. Не исках и да го изграждам надолу за да не става като зъб на стената (заради бетонната греда нямаше как да го направя В стената. В подпокривното вървят две тела, едното е "през" плочата, а другото е "стъпило" на плочата. Приемам всякакви идеи за бъдещето на този комин. :)

P.S. Ако модераторите сметнат, да премястят темата в по - подходящ раздел!

Прикачен файл

WP_20160309_015.jpg

Прикачен файл

komin1.jpg

Прикачен файл

WP_20150908_009.jpg
WP_20150908_009.jpg (64.2 KиБ) Видяна 3116 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Затвори го плътно отгоре. Направи му ниска плътна тапа по мярка. Каплака го остави за хубост, а си мсилят, че имаш комин
p.v.x - майстор
boqnkov написа:
В подпокривното вървят две тела, едното е "през" плочата, а другото е "стъпило" на плочата. Приемам всякакви идеи за бъдещето на този комин. :)
Запуши тялото което няма да се ползва...горе на билото(върха) на комина с теракотена(керамична) плочка по размер залепена с лепило за плочки(теракота). :rock:

На тази снимкаИзображение , кой комин се вижда...Този който трябва да се запуши ли. Ако не...то другия комин , къде минава през плочата. Или минава през трегера...Иначе има идеи , за какво може да се използва втория комин , но трябва да се иззида до кота нула. :rock:
iliya_i - майстор
само да поясня - ако не го запушиш отгоре, всяка капка в комина - било от дъжд, било от конденз, ще отива надолу. Така от запучване само отдолу полза няма. Само ще прави бели.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
iliya_i написа:
само да поясня - ако не го запушиш отгоре, всяка капка в комина - било от дъжд, било от конденз, ще отива надолу. Така от запучване само отдолу полза няма. Само ще прави бели.
Именно
iliya_i - майстор
n_a написа:
iliya_i написа:
само да поясня - ако не го запушиш отгоре, всяка капка в комина - било от дъжд, било от конденз, ще отива надолу. Така от запушване само отдолу полза няма. Само ще прави бели.
Именно
Ми пишете по-бавно. Не всички моем да четем бърже. :drinkers:
boqnkov - специалист
Благодаря за отговорите, колеги! Значи ще се запушва отгоре. На снимката в подпокривното се виждат двете колони с коминните тела. Едната (дясната) минава през плочата и се вижда на другата снимка. А тази до нея (лявата) е стъпила на плочата и започва от нея (без да слиза до първия етаж). Както се и вижда има и разминаване в зидарията на двете колони на коминните тела. Горе ще запуша целия комин с някаква керамична плочка и теракол отвсякъде (надявам се да не прави бели). А идеи за отдолу (към хола), така че да стане здрава основа за турбозола? Мисля си за полиуретанова пяна и да натъпча малко вата над нея от подпокривното пространство. Има малки розетки по телата в подпокривното.
iliya_i - майстор
boqnkov написа:
Благодаря за отговорите, колеги! Значи ще се запушва отгоре. На снимката в подпокривното се виждат двете колони с коминните тела. Едната (дясната) минава през плочата и се вижда на другата снимка. А тази до нея (лявата) е стъпила на плочата и започва от нея (без да слиза до първия етаж). Както се и вижда има и разминаване в зидарията на двете колони на коминните тела. Горе ще запуша целия комин с някаква керамична плочка и теракол отвсякъде (надявам се да не прави бели). А идеи за отдолу (към хола), така че да стане здрава основа за турбозола? Мисля си за полиуретанова пяна и да натъпча малко вата над нея от подпокривното пространство. Има малки розетки по телата в подпокривното.
Може и със смачкан вестник (така правеха преди 30 години). :lol:
Изрежи си тапа от стеропор или фибран, на конус. Началото да влиза свободно в отвора, а долният край с набиване.

Тема "Запушване на таванска розетка на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: