Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
mashadar - помощник
Здравейте,

имам поликарбонатни навеси на терасите, които течат откакто са монтирани и фирмата, която ги сложи не може да ги хидроизолира вече няколко пъти - пробва с обикновен силикон, течна гума и полиуретанов силикон. Навесите имат наклон за отводняване към улук, който е в края отстрани. Ето снимки и на самите навеси:

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

На първата снимка съм показал със стрелка откъде капе. От повечето такива съединения капе. Намерих фирма, която е правила успешно хидроизолация с течна гума и полиестерно платно на такива навеси. Ето и снимки на техен обект:

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Те предлагат да сложат течна гума по същия начин на всички съединения при моите навеси, обаче изчислих, че така половината от площта на навесите ще бъде покрита с течна гума и ще им се загуби донякъде естетическия вид и няма да пропускат толкова светлина.

Може ли да предложите друго алтернативно решение за трайна хидроизолация на навесите като се запази сегашното им разположение над терасата, форма и вид? Основната идея на точно такъв монтаж беше навесите да бъдат скрити и да не нарушаваме визията на сградата.
MamaMy - майстор
Щом с полиуретана не са успели, значи има нещо генерално сбъркано. Той при втвърдяването си става като гума на кола. Лепи страшно и уплътняhttp://forum.napravisam.bg/posting.php?mode=reply&f=20&t=53900#ва. С него лепят стъклата на колите.
p.v.x - майстор
Тази тръба за какво е.Така както изглежда , е за отводняване на водата , която се събира в...да го наречем басейнче ....на което поли карбоната е дъно. Така ли е. :rock:

Прикачен файл

20151006_120738.jpg
20151006_120738.jpg (93.82 KиБ) Видяна 3577 пъти
mashadar - помощник
p.v.x написа:
Тази тръба за какво е.Така както изглежда , е за отводняване на водата , която се събира в...да го наречем басейнче ....на което поли карбоната е дъно. Така ли е. :rock:
Точно така, направено е като басейнче за съседа отгоре :lol: , но навесът е на открито под дъжда наполовина, тъй като отгоре плочата на покрива е издадена навън и дори да е като корито при дъжд не събира много вода и се оттича нормално. Но нещата май отиват на хидроизолиране на '"басейн'' с течна гума - както фугите на дъното демек поликарбоната, така и няколко сантиметра по стените отстрани. Въпросът е дали ще има ефект от цялата работа?
mashadar - помощник
Забравих да кажа, че площта на всеки навес е малка - 2,5 м2, от които макс 1,5 м2 ги вали, т.е водосъбирателната площ е още по-малка.
EDI - майстор
Моя нищожен опит подсказва, че е сбъркана цялата концепция на навеса, да не говоря за изпълнението, ама това са минали работи.Аз виждам един само лесен начин за ремонт.Първо се изчистват всички видове наплескани материали до чист поликарбонат.После се взема една такава битумна лента 5 или 10 см според необходимата ширина - http://www.tashev-galving.com/058+SIK+1 ... 0%BD%D0%B0 и се полага качествено.
VLADO66 - майстор
Таман за тази лента щях да пиша. Изчистените обезпрашени и обезмаслени фуги се пълнят с качествен полиуретанов уплътнител/например на Сика/ ,монтира се лентата по фугите и в края/на вътрешните ъгли/ се обикаля по периферията така че около 10см. от ширината на лентата да се залепят на вертикалната част.
kozl - майстор
Нещо напоследък не ме кефи полиуретана и на СИКА. Свива ли се с времето, що става, но се отлепя и отваря фугите.
mashadar тази изработка с този почити никакъв наклон си е за специалисти по аквариуми :lol:
Всъщност фугите на структурните, окачени, стъклени фасади се запълват със специален "силикон". Не знам как лепи към поликарбонат, защото се ползва за стъкло + стъкло или праховобоядисан алуминий, но би следвало да е трайна спойка във времето.
Но след като вече е наклепан требе и да се чисти поликарбоната.
Например: Силикона на ацетатна основа, който се ползва за аквариуми (лепене стъкло+стъкло) не се залепва към PVC дограмите.
p.v.x - майстор
Разглобяват се поликарбонатите. Те са 3 броя. Почиства се всичко. И се почва , от доло на горе. Първо , върху металните профили може да се постави двойно залепяща битумна лента , по размера и периферията на профилите. Налагат се плоскостите. Във фугата между плоскостта и стеничката може да се запълни с полиуретанов силикон , и да се затвори с ъглова лайсна. На надките между плоскостите , пак двойно залепяща битумна лента. Слага се капаче , пак от лайсна ,да притиска поликарбоната към профилите. :rock:

Да не забравя на болчетата гумени шайбички.
Последна промяна от p.v.x на вт апр 12, 2016 11:33 am, променено общо 1 път.
mashadar - помощник
Благодаря много на всички за идеите! Сега остава и да намеря изпълнител, който да направи хидроизолацията, защото аз нямам възможност. Достъпът до навесите за работа не е проблем. Моля, който има предложение да ми пише на лично, а като свършим работа ще пием бира на суха тераса :)

Тема "Хидроизолация на поликарбонатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: