Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
kozl - майстор
MamaMy написа:
Щом с полиуретана не са успели, значи има нещо генерално сбъркано. Той при втвърдяването си става като гума на кола. Лепи страшно и уплътняhttp://forum.napravisam.bg/posting.php?mode=reply&f=20&t=53900#ва. С него лепят стъклата на колите.
Това с което лепят стъклата на колите е много по-добро от полиуретана на СИКА. Първо си лепих за предното стъкло огледалото за задно виждане и трети стоп към задното стъкло с полиуретан на сика - няколко пъти и като ми писна посетих кобрите та ми ги лепнаха с техния силикон и до днешен ден държи.

mashadar от снимките ми не стана понятно има ли някакъв борд над поликарбоната по дългите страни? Нали все пак посоката на оттичане е по дългите страни. Без бордове как не подлизва по краищата. Не вярвам поликарбоната да е огънат като улук.
Това че на горните етажи има друга козирка се вижда, но не е ли много високо?
Има съединителни лайсни за поликарбонат, но в твоя случай ще се явят прагчета по пътя на оттичане на водата и там ще се трупа мръсотия.
VLADO66 - майстор
Сика също имат полиуретан за автомобилни стъкла.Даже и прозрачен такъв.
kozl - майстор
Предполагам, но проблемът е че не е шир потреба. А цената каква е?
VLADO66 - майстор
kozl написа:
Предполагам, но проблемът е че не е шир потреба. А цената каква е?
12 лв. за 600мл. салам. на едро/кашон/
mashadar - помощник
kozl написа:
mashadar от снимките ми не стана понятно има ли някакъв борд над поликарбоната по дългите страни? Нали все пак посоката на оттичане е по дългите страни. Без бордове как не подлизва по краищата. Не вярвам поликарбоната да е огънат като улук.
Това че на горните етажи има друга козирка се вижда, но не е ли много високо?
Има съединителни лайсни за поликарбонат, но в твоя случай ще се явят прагчета по пътя на оттичане на водата и там ще се трупа мръсотия.
Не, няма никакъв борд, плоскостите са опрени директно до стената и това е причината да тече най-много точно по краищата, защото водата се просмуква между стената и поликарбоната. Потокът на оттичане е по дългите страни. Високо е, на 9-тия етаж съм, но предните майстори спокойно си работиха без да се завързват и без да са алпинисти като седят на външната бетонна пергола. На единия навес може да се работи и директно от прозореца на съседа, тъй като разстоянието до навеса е минимално както може да се работи и отстрани от терасите на съседите, а последния път даже майсторът стъпваше върху самия навес естествено над профилите само. Иначе за лайсните си прав, даже и да е без лайсни само с битумна лента тя ще спира донякъде водата и ще трупа мръсотия, но не мисля, че това е проблем и без това целите навесите се мърсят много бързо. Като има силен дъжд се измиват по естествен начин :) Но може примерно да се направи малък разрез на лентата колкото да минава водата и мръсотията, а на мястото на разреза да се разрежат малко плоскостите и да се направи малка фуга между тях на мястото на разреза, която да се напълни с уплътнител и да се лепне отгоре пак лента изравнена с плоскостта.
nikolov333 - майстор
Струва ми се, че сега е момента да обмислиш дали цялата идея не е сбъркана някъде и ако измислиш по добър вариант да преправиш нещата.. При хидроизолациите основния принцип е да се запушат вертикалните процепи или да се покрият, иначе винаги ще има проблем с водата която навлиза в тях. Просто няма къде да отиде, освен надоло.. :idea:
p.v.x - майстор
p.v.x написа:
Разглобяват се поликарбонатите. Те са 3 броя. Почиства се всичко. И се почва , от доло на горе. Първо , върху металните профили може да се постави двойно залепяща битумна лента , по размера и периферията на профилите. Налагат се плоскостите. Във фугата между плоскостта и стеничката може да се запълни с полиуретанов силикон , и да се затвори с ъглова лайсна. На надките между плоскостите , пак двойно залепяща битумна лента. Слага се капаче , пак от лайсна ,да притиска поликарбоната към профилите. :rock:

Да не забравя на болчетата гумени шайбички.
Да не вземеш да го направиш така...
radius - майстор
Аз имам същите отрицателни наблюдения като kozl за полиуретаните на Сика ( 2 вида 11fc и някакъв по "обикновен"). След 1,5г. са отлепили на места и според мен им липсва еластичност в студа.
kozl - майстор
Ако беше моя терасата - ал.винкел за борд по дългите страни. Винкела пристегнат с рапидки, а м-у винкела и поликарбоната - полиуретан. В-у винкела към стените, може да се залепи бутилова лента.
Обаче и тази лента не съм видял да се продава в шир потребата. Само битумни ленти срещам, а нещо съм му сърдит на битума.
Предлагали са ми на WEBER самозалепваща лента за хидроизолиране м-у дограма и мазана хидроизолация, но беше към 20 лв метъра. Пък и не знам колко ще е трайно това.
mashadar - помощник
p.v.x написа:
p.v.x написа:
Разглобяват се поликарбонатите. Те са 3 броя. Почиства се всичко. И се почва , от доло на горе. Първо , върху металните профили може да се постави двойно залепяща битумна лента , по размера и периферията на профилите. Налагат се плоскостите. Във фугата между плоскостта и стеничката може да се запълни с полиуретанов силикон , и да се затвори с ъглова лайсна. На надките между плоскостите , пак двойно залепяща битумна лента. Слага се капаче , пак от лайсна ,да притиска поликарбоната към профилите. :rock:

Да не забравя на болчетата гумени шайбички.
Да не вземеш да го направиш така...
Колега какво имаш предвид да не го направя така? Нали основно това дискутирахме да се изчисти всичко хубаво, да се напълнят фугите с полиуретанов силикон, краищата с лайсна или битумна лента, а на снадките на плоскостите пак лента. Аз мисля, че така ще стане работата.

Ако знаете кой може да го направи хубаво, да ми го препоръчвате и да действам, че проблемът от есента се влачи естествено не по моя вина. Като цяло ако фирмата, която монтира така навесите ми беше казала, че са възможни такива проблеми, щяхме друго да измислим. Очаквах, че като си плащам за нещо ще получа качествено изпълнение.

Тема "Хидроизолация на поликарбонатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: