Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте, привет на всички , тъкмо се регистрирах , от известно време имам голям проблем с влага на една вила. Така, става дума за къща строена през началото на 90-те , тогава не е слагана никаква хидроизолация в основите , а и едва ли е имало и кой знае какво да се сложи, първият етаж от северната страна е вкопан 1,60 м , около цялата къща има пътека , широка около 80-90 см. Нямаме проблем с подпочвени води , има сондаж с дълбочина 32 м. На единия ъгъл има улук , който сега временно съм го насочил към един варел , знам , че там изобщо не трябва да се оттича вода и ще го свържа с друг улук и оттам в щерна. Има доста влага по стените, мирише и на мухъл, есента и зимата имота почти не се ползва и не се проветрява редовно . Ще кача и снимки на къщата , предварително благодаря !
Някой да сподели нещо по моят проблем, предварително благодаря !
Чираче - майстор
Основите от железобетон ли са?
plamen6703 - майстор
Wesdd написа:
Някой да сподели нещо по моят проблем, предварително благодаря !
На снимките, които са качил през 2016 год. нещата не изглеждат добре, ако искаш сложи актуални снимки да видим дали нещата не са се подобрили или са все така зле като през 2016 год.
Чираче - майстор
Ако е имало снимки от друг ник, не съм ги видял. С тоя ник човека има само два поста до момента, но без снимки.

Така или иначе нещата без разкопаване около къщата и направа на хидроизолация отвън няма да мине. Ако иска завинаги да се отърве от влагата. Хидроизолация отвътре няма да помогне, защото влагата е завладяла цялата основа. Просто е безсмислено и тъпо.

Тема "Влага в приземен етаж на вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: