Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
MASTER - специалист
Изображение
MASTER - специалист
:-D Завъртяла се е на 90 градуса, картинката.

1 е канал прорязан в еркера. С какво да се прореже - най лесно ще е ако може да влезе малък флекс.
Ако не може става по сложно и досадно - мултитул, или ако и той не се събере - прав флекс с подходящ инструмент. Каналът трябва да е дълбок минимум 10 мм и да върви в права линия.
2 е алуминиева бленда, бяла на цвят. Функцията е най вече естетична, при поглед вътре от терасата да не се вижда нагоре. Трябва да е широка толкова, че да надстърча пред еркера. Най лесно може да се направи като се пререже алуминиев перваз, като тези от линка в темата. При монтажа е добре първо да се фиксира с нещо двойнозалепващо, след това винтовете ще я стегнат
3 е огъната по размер ламарина - поцинкована, медна, алуминиева, инокс - каквато си решиш. Трябва да влезе в изрязания канал горе, и се закрепя с подходящи винтове за покрив с гумирани шайби. Дължината на винтовете трябва да се съобрази, и да се навиват в средата на делителите. Ако ламарината е по къса -припокрива се, силикон в припокритата част, а отгоре битумна лепенка с алуминиево покритие. Към бялата ламарина също се силиконира. В страни не мога да се ориентирам как свършва покрива - ако е към стена - трябва да се заготвят някакви капачки от ламарина също.
4 е битумна дихтмаса - трябва да се нанесе старателно.

Човекът който ще работи трябва да лежи върху покрива, естествено осигурен с въжета.
За да не стане гаф - трябва да се подложи върху покрива някаква плоскост - мебелна е достатъчна като здравина. Размера - да му е комфортно да работи - врата от гардероб долу горе ще е достатъчна.

Желателно е от долу профилите на покрива да са подпрени - примерно греда и два три хюнебека.

Мисля че по този начин теча ще спре.
ivanovbg - майстор
Не съм запознат със случая, но няма ли да е по лесно един водокап за външна изолация? Изстъргва се мазилката отгоре и се маже отново с водокапа.
lpetrov - помощник
@MASTER: Идеята ти е доооста сложна и има няколко елемента, в които може нещата така да се объркат, че ефекта да е нулев и после да трябва да се сменят прозорците направо :)
Иначе, АКО не се сгафи някъде, ще стане много, много добре (и евтино), съгласен.

Тази идея на @ивановбг, не е ли по проста?
И аз за нещо такова си мислих, даже, ако трябва да свалят цялата мазилка и наново да направят изолацията. По този начин...цепнатина/напукана мазилка ще се направи наново и реално дори и да е от там (когато набива, да минава някак по цепнатините...което малко ме съмнява)..или вбъдеще да се отворят тея цепнатини и да започне да влиза оттях... то това ще се реши още от сега.
И няма да се налага на алпиниста да ляга на дограмата (и да я окрепва и т.н.).
Вярно, разхода ще да е не малък..но има голям шанс да се реши от раз текущия (и евентуален бъдещ, от мазилката) :)
p.v.x - майстор
lpetrov написа:
Живеем на последен етаж, с прекрасна "зимна градина", но нещо имаме проблеми с течовете, когато набива.
Колегата се съобразява с този момент , и затова ти предлага такова решение.

Дай една снимка от горе , че ми се върти една идея . :rock:
ivanovbg - майстор
Ако е толкова малко наклона че да връща водата по стъклото се прави така:
Прикачен файл:
untitled.JPG
untitled.JPG (8.08 KиБ) Видяна 1886 пъти
Като червеното е някаква гумена лента дюбелирана в стената, зеленото изолация, а синьото отгоре е ремонт на съществуващата ламаринена шапка. Няма проблем да я изпълнят изолационните алпинисти. А има вариант направо изолацията да стига до прозореца, но не знам как ще е механичната якост. :yawinkle:

:partyman:
MASTER - специалист
Водата не се връща по стъклото нагоре, все още законите на Нютон действат. Вятърът я натиква най вероятно навътре при дъжд.

Ако собственикът има право да пипа фасадата, предложения вариант в горната картинка също ще функционира добре. С уговорката вместо гума, която не се знае кога и как ще се наложи да се ревизира, това червеното да е ламарина. Една медна ламарина би надживяла зимната градина.
И все пак да се сложи една бяла алуминиева плоскост върху стъклото в задния край. Не струва кой знае колко, но ще е по приятно за гледане отдолу.

Но и при изолации и мазане, пак ще трябва да се стъпва, неизбежно е, освен ако не дойде спайдърмен и се навие да работи вързан за краката с главата надолу :)

Ако автора на темата го плаши рязането на канала,, се сещам за малко по компромисен вариант, но все пак изпълнителя трябва да е свестен.
lpetrov - помощник
Мина време...аз докато намеря свестни майстори..и докато после чакам да завали...та ето и резултата:
1) Просто се пуснаха отгоре алпинисти и забиха по 1 козирка долу над прозорците.
2) Отгоре замазаха с нова мазилка цялата стена (и следователно и отгоре на козирките).
3) Направиха "каналчета" с полиуретан там където имаше място между страничните стени и края на козирката (падаше се различен ъгъл от 90 градуса и имаше мааалко пространство...)
4) Проблема...за сега...го няма :) Всичко е сухо и ок, а аз доволен.

Общо взето...ключовото беше...свестни майстори. Останалото беше по-просто от колкото си го представях и мислих :)

Надявам се да е от помощ на някой с подобен проблем ;)

Тема "Зимна градина/остъклен балкон и изолация..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: