Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
lpetrov - помощник
Здравейте,

Редакция..Качих видео показващо проблема, защото... ми е трудно да го обясня така че, някой да не се обърка за какво става дума :)
Дано то да е по-ясно от текста ми от преди, долу...
Ето и видеото:
https://www.youtube.com/watch?v=U943LW0kEa0
Живеем на последен етаж, с прекрасна "зимна градина", но нещо имаме проблеми с течовете, когато набива.
Може ли някакъв съвет, за каква фирма ще ни трябва (фирма занимаваща се с какво..изолация ? или дограма? защото и едните и другите, казват..това не е за нас...), защото вече тотално се обърхак :)

(Малък детайл... понеже сме на последен етаж...които и да е специалист "Дограма"... се отказва, защото ... каквото и да прави, ще трябва да се висне от покрива :))))

Също, ако някой има такава..да сподели идеи за фирми, които са му ги правили и са останали доволни ? :)

Благодаря предварително!

Л
Последна промяна от lpetrov на съб юли 02, 2016 5:22 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Опиши проблема разбираемо. Моля
lpetrov - помощник
n_a написа:
Опиши проблема разбираемо. Моля
Ще пробвам с видео..смятам, че това е един по-добър вариант от това да се опитвам да обяснявам, защото ...пак може нещо да не обясня правилно...
Ето и видеото:
https://www.youtube.com/watch?v=U943LW0kEa0

Благодаря :)
Л
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сега е ясно :-) . Къде е това?
lpetrov - помощник
n_a написа:
Сега е ясно :-) . Къде е това?
Къде? Имаш предвид в кой град? - София :)
p.v.x - майстор
n_a написа:
Сега е ясно :-)
Кое е ясно , че аз не разбрах. :?

Може да се използва подпрозоречна козиркаИзображение. На местото на профилите от твоята дограма се правят прорези. Да може козирката да легне колкото може по плътно. :rock:

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... c771f1M%3A
lpetrov - помощник
"подпрозоречна козирка", т.е. това се слага ПОД прозореца (т.е. от вътрешната страна на балкона) ? :)
Ако да, то това значи, че..дори и да отклони водата..то тя ще тече вътре..което май не е баш решение :)
Отделно...самата вода минава под мазилката и се стича по стената..и където си намери място (там където е мухала, в този случай) излиза, та не мисля, че с каквото и да е нещо "от вътрешната страна", ще се реши проблема, защото..днес тече там (и на 4-5 други места)..но други ден ще протече на още някое друго :)

Та си мисля...Може би, просто трябва да се измисли как да се направи качествена изолация на стената, която е между покрива и дограмата/балкона + да се сложи точно там накрая една козирка, за да може да не "подлизва".
Но..това ^^ като решение, ми звучи супер сложно, защото ще изисква сваляне на всички прозорци и после монтаж и лепене наново..което значи, че най-вероятно след пипане на нещо което е "ок", ще имам теч от там :D

Отделно, никаква представа си нямам..но катеренето/стъпването на тази алуминиева дограма (което ще е неизбежно според мен), няма ли да я изкриви?
p.v.x - майстор
lpetrov написа:
+ да се сложи точно там накрая една козирка, за да може да не "подлизва".
Точно това имах в предвид. Използвах детайла , за да те насоча , за принципно решение на проблема. Ако не го изпълняваш ти , да знаеш какво да искаш от изпълнителите. :rock:
lpetrov - помощник
p.v.x написа:
lpetrov написа:
+ да се сложи точно там накрая една козирка, за да може да не "подлизва".
Точно това имах в предвид. Използвах детайла , за да те насоча , за принципно решение на проблема. Ако не го изпълняваш ти , да знаеш какво да искаш от изпълнителите. :rock:
Благодаря, насочващо беше, но за съжаление... Няма да го изпълнявам аз (мн ми става зле от високо...и не съм по такива неща :)), та този вариат изисква сваляне на вс прозорци на дограмата (горни)... И мн ме е страх, че ако решат единия проблем (по този начин)... Ще протече от тях след това :D

Та за това се чудя... Други идей? :))
lpetrov - помощник
Хм, а ако реша да правя този вариант (не виждам др решение).. Какви майстори ми трябват?
Дограмаджийте ми казват - ние не сме алпинисти!
А тези с изолацийте - ние не сме дохрамаджии :)
И съм шах и мат :)))

Тема "Зимна градина/остъклен балкон и изолация..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: