Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
miro_800 - специалист
Ами викни алпинист да го изпълни.Първо козирката, както те е посъветвал колегата, и после изолацията.
MASTER - специалист
Нещата са объркани конструктивно изначало. Не говоря за това, че е направен покрива от делители, а че покрива е наврян навътре към стената, с надеждата еркера да не позволява на водата да подлизва навътре.

Явно не се получава, и сега се получава така, че "дребен" проблем няма как да се разреши евтино, и решенията няма да са категорични, а на метода проба грешка.

Не искам да давам идеи, които не е сигурно че ще доведат до решение на проблема. За мен най сигурното е да се демонтира, да се преработи и да се монтира наново. Убеден съм че този вариант няма да се хареса, нито финансово, нито заради главоболията ...

Но разостъкляване с всичките последствия няма как да се избегне, ако ще се опитва да се разреши проблема някак си.
lpetrov - помощник
MASTER написа:
Нещата са объркани конструктивно изначало. Не говоря за това, че е направен покрива от делители, а че покрива е наврян навътре към стената, с надеждата еркера да не позволява на водата да подлизва навътре.

Явно не се получава, и сега се получава така, че "дребен" проблем няма как да се разреши евтино, и решенията няма да са категорични, а на метода проба грешка.

Не искам да давам идеи, които не е сигурно че ще доведат до решение на проблема. За мен най сигурното е да се демонтира, да се преработи и да се монтира наново. Убеден съм че този вариант няма да се хареса, нито финансово, нито заради главоболията ...

Но разостъкляване с всичките последствия няма как да се избегне, ако ще се опитва да се разреши проблема някак си.
Благодаря много за мнението, определено ще се пробва едно по едно и което стане... :)
Чакам алпинисти да видя какво ще кажат за козирката ;)

Тук е интересната част.
По принцип така мислих и аз да направя - всичко да се разглоби и после монтира наново с подменяне на всички износващи се части (уплатнения и т.н.).
Но...разбира се, на 5-6 фирми с които говорих:
1) Като им заговоря да ми обяснят, кое/какво/защо от към инжинерна гледна точка се прави на тоя покрив - наклони, носеща част, колко КГ държи това чудо (прозорци/собствена тежест + ?) и т.н.... Започват да ми говорят глупости, следоватлено, няма как да се доверя на някого, които въобще не ми е ясна материята, да прави каквото и да е :)
2) Повечето фирми, казват "ние не сме го правили това, така че, няма как да го поддържаме..но виж.. може да ти направим ново"
3) 99% от фирмите за дограми/подобни неща, съдейки по разговорите ми и каквото има в нета като мнения... ползват тяхни си ... (според мен, ""ПАТЕНТОВАНИ"" :D) дизайн на всеки елемент..т.е. друга фирма, няма същите части и ..ако дори викна някой да го прави от начало всичко..АКО не сработи - няма как друг после да му го оправи...Т.е. ще трябва да я правя от начало всеки път, при всяка нова фирма, докато не намеря адекватна фирма :D (пример: един прозоръчен държач, ако така се казва, не могат да ми го намерят и да ми регулират прозореца.. защо: "при нас, такива части няма" :D)

След горните 3, честно казано.... Въобще не се навивам на каквито и да е сериозни ремонти, до момента в които това цялото нещо не протече от всякъде или не падне.
Иначе, (според думите на един майстор) "5-6 000 лв за ново не му мърда" (ама прозорци, цялото, само основата, кое? не разбрах..но няма значение), най-вероятно ще се умножат по 3-4, ще отнеме 3-4 години и накрая ...пак не се знае колко по-добре ще бъде :D

Та, много съм навит да се преправи всичко, но...ако имаше кой да го направи качествено..пък парите... не знам колко ще излезе такъв ремонт... но ако е до 10к... може и да се навия... но определено няма да платя преди 3 месеца ползване през пролета или есента :D
MASTER - специалист
Ще ти кажа защо се получава така.

Хипотетично ме викаш, и казваш - искам да се реши проблема.
Аз поглеждам, преценявам че нещата са объркани изначало и ти казвам - съжалявам много, но не ми е по възможностите да помогна.

Спестявам си милион главоболия, поемайки ангажимент да решавам проблем на труднодостъпно място, без да съм убеден на 100% че проблема ще се реши, и давайки си сметка че от моите действия може да се отвори беля и друг проблем.

Освен това ти ще искаш гаранции, и аз ще съм под угрозата след всеки дъжд да съм у вас, и да се чудя какво да правя и да се червя.

Така че няма сила да ме накара да си взема такава беля на главата, без значение от цената. Каквато и да е цената, за отделеното време бих изкарал повече пари и по безпроблемно.

Страхувам се, че ако някой се навие, просто ще е някой отчаян, който не знае изобщо какво прави.


Ако ти си в състояние да кажеш - искам да се направи това това и това, точно по този начин, и от мен се иска просто да изпълня инструкциите, вече бих се замислил. Под твое ръководство, за твоя сметка и за твой риск.

Ралично от това може да искаш единствено от идиотите, които са го направили първоначално. Техен ангажимент е да си поемат грешката.
mitev75 - напреднал
Стъклото триплекс ли е?
lpetrov - помощник
mitev75 написа:
Стъклото триплекс ли е?
Днес разбрах че е двойно, отвън зелено отвътре де вижда прозрачно, но какво точно е .. Не знам, за съжаление сме в заварено положение :)
lpetrov - помощник
Темата е за идеи за решение на проблема..но понеже, говориме хипотетично, за майсторите (изглежда, поне така те разбирам...) и защо е проблем за тях, отговарям с извинение ако се отклоним от темата малко :)

@MASTER:
Освен това ти ще искаш гаранции, и аз ще съм под угрозата след всеки дъжд да съм у вас, и да се чудя какво да правя и да се червя.
Такова нещо не съм казал :)

Искам...нещо, което не разбирам защо никой не ми го предлага (говоря за майсторите с които се свързвах до този момент..а те не са много :)) - план за действие и суми.
Не, не очаквам, че след всеки дъжд, на всяка капка да викам майстора, защото разбираш ли "не си е свършил работата". На мен ми е ясно, че това ще е проба-грешка...а за кога ще пробваме пак - за това е плана + разбиране от моя страна :)
Ясно ми е, че няма как да даде някой гаранции за такова нещо и че е голяма занимавка..и за това идва момента със сумите към плана.
Ето ти пример, как си го представям, като отговор от професионалист/човек с желание да го направи:
1) Пробваме с козирка с грунд отгоре за да не се стича под нея. Цена - 400лв. Срок: 1 ден.
2) Ако не стане, значи е от теч в мазилката. Правим нова хидроизолация на стената над балкона. Цена: 1000лв. Срок: 5 дена.
3) Ако и така не стане... Наново всичко, цена 10 000 - 15 000лв (точна цена, ще ти дам ако се стигне до там), срок: 1 месец за изработка, 4 дена за монтаж.
Като..на мен ми е ясно, че ако капне вътре, след вариант 1...няма как този човек да си откаже проект (примерно) за цял блок и да дойде при мен.. Ще изчакам.

Също ми е ясно, че..тая дреболия (на пръв поглед) ще ми отнеме поне 1 година (а ако дойде зимата..че и две) за да се пробват вариантите и накрая да се реши проблема финално (ако въобще се реши :)).

Но тук е момента (за които споменах в по-горните ми постове и захванах темата за майсторите), с когото говорих до този момент, просто казва "о, не е за мен това..." или "отначало".. или ... "ще сложиме тука една ламарина, един поликарбонат и готово" (а това което се стича по стената, няма ли да мине под ламарината? :D).

Просто (според мен), не съм намерил още точния човек.
lpetrov - помощник
mitev75 написа:
Стъклото триплекс ли е?
Google-нах триплекс..и ако е от това, което не се чупи цялото (а като на колите), то - да, триплекс е (разбрах и това днес, че от градушката просто са се напуквали, но не са се и счупвали целите, въпреки големината им...).
MASTER - специалист
Събота ще имам повече време, и ще ти драсна на един лист схема какво би спасило положението според мен.

Без да се разостъклява, но някой трябва да се спусне отгоре, и да има експириънса да го изпълни кадърно.
lpetrov - помощник
MASTER написа:
Събота ще имам повече време, и ще ти драсна на един лист схема какво би спасило положението според мен.

Без да се разостъклява, но някой трябва да се спусне отгоре, и да има експириънса да го изпълни кадърно.
Благодаря! :)

Тема "Зимна градина/остъклен балкон и изолация..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: