Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
martinino - напреднал
Здравейте да ми препоръчате нещо с което да шпакловам тавана защото при дъжд ми прокапва от съседа над мен а пък него го няма от години чудясе Sika Seal - 200 Migrating дали ще ми помогне някой ако знае нещо което ще ми свърши работа ще съм му благодарен )
Чираче - майстор
Трябва най-напред да се отстрани теча.
martinino - напреднал
Трябва знам ама като този руснак го няма никакъв от три години нее идвал затуй търся нещо което да направя на тавана
vgeorgiev - специалист
Дай малко повече информация. Тече от тавана. Казваш, че отгоре има апартамент. Тоест горния апартамент е наводнен ?
Дали проблема не е другаде. Какъв е апартамента ? Ако е панелен, може да тече през няколко етажа отгоре.
martinino - напреднал
Над мен има тераса и когато вали по продължително прокапва при мен на тавана ми се виждат малки цепнатини за които си мисля че са избързали строителите и са махнали подпорите по рано и сега от терасата влиза вода и се просмуква през цепките направо ужас
martinino - напреднал
Ето как изглежда при мен
Прикачен файл:
Screenshot_2016-07-25-12-16-43.png
nanko - специалист
Възможно е сифона на терасата да е запушен и когато вали повече, да не може да се отича достатъчно бързо водата и за това да прониква при теб. Щом проблема е от там за да се реши както трябва трябва да се провери първо сифона на терасата и ако не е от там да се види от къде точно е и да се хидроизолира (но горе на терасата, а не при теб).

Ако направиш това което си намисли, в стаята няма да има влага, но около нея ще има. Водата може да премине през твоя етаж и да продължи надолу, но може да ти избие и в съседна стая. Отделно от това ако водата стигне до някоя кутия в стената или контакт, може да е с фатален край. А ако е на по-долен етаж, косвено и ти ще си виновен.
vgeorgiev - специалист
Много кофти ситуация. Дори и да имаш желание и пари за ремонт, нямаш възможност, защото терасата е на комшията, а него го няма.
Опитай се да се разбереш с комшията отгоре (или с човека, който има ключ), Изрини всичките плочки, направи хидроизолация, нареди нови плочки фугирай и т.н. докато го няма руснака.
шоп - майстор
Хайде сега...имота бил на чужденец...руснак... Има закон за етажна собственост. Имате домоуправител, нали?
Контактувай с него, свикай събрание. Всичко да бъде в писмена форма.
Отгоре ако има наводнение или пожар няма ли да отворите имота?

В твоя имот може да направиш ремонт само след като отстраниш теча за своя сметка и после може да изискваш от собственика възстановяване на разходите за ремонт, които трябва да докажеш със фактури, свидетели и т.н.

Ако ти се занимава и със застрахователи може да реагираш.

Успехи и не си давай парите за каквито и да било ремонти преди да е отстранен проблема.
p.v.x - майстор
шоп написа:

Успехи и не си давай парите за каквито и да било ремонти преди да е отстранен проблема.

+1

Защото както се казва , дето е текло , пак ще тече.

:rock:

Тема "Помощ (тавана тече)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: