Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
vgeorgiev - специалист
Ти къде живееш ? Като гледам ника ти ми става ясно, че си от шоплъка. В 99.999% от случаите отговора на предложението ти за събрание, писмени форми и т.н., ще бъде "абе я си е...и майката и не ме занимавай с глупусти".

БТВ: Бях на оглед на един апартамент на предпоследен етаж. Над половината от стаите имаше тераса. Наистина за 10 години нямаше следи от теч. Въпреки това се отказах именно защото не исках да изпадна в подобна ситуация.

Ето за какво говоря: https://www.google.bg/maps/@42.682954,2 ... 6656?hl=en

Сега това нещо е покрито с дървен покрив.
Това може да е решение за проблема на автора.

шоп написа:
Хайде сега...имота бил на чужденец...руснак... Има закон за етажна собственост. Имате домоуправител, нали?
Контактувай с него, свикай събрание. Всичко да бъде в писмена форма.
Отгоре ако има наводнение или пожар няма ли да отворите имота?

В твоя имот може да направиш ремонт само след като отстраниш теча за своя сметка и после може да изискваш от собственика възстановяване на разходите за ремонт, които трябва да докажеш със фактури, свидетели и т.н.

Ако ти се занимава и със застрахователи може да реагираш.

Успехи и не си давай парите за каквито и да било ремонти преди да е отстранен проблема.
martinino - напреднал
От Созопол съм ако има някво значение и аз мисля както горенаписаното да подам жалба в общината да дойдат да видят да снимат и после на съд ама през туй време трябва да спра тези течове че като ми дойде някой на гости умирам от срам домоуправителя дето държи ключовете нещо нее наред си мисли че сме му на гости и се скарахме с него)))
шоп - майстор
Имам няколко апартамента в Сф и доста опит с подобни "съседи" От когато се прие закона за етажната собственост нещата станаха доста добре уредени и сравнително лени и бързи.

От личен опит ти казвам в общината няма да получиш съдействие, още повече пък някой да дойде да снима и да е свидетел по едно евентуално дело. Първо трябва да уведомиш надлежно съседа, защото той винаги може да каже, че знае за съществуването на проблем. Ти трябва да доказваш в съда и то с документи. Затова първото и най-важно нещо е свикването на общо събрание точка от която да е записано именно проблема. Дори да няма кворум по закон след час събраниято е надлежно свикано. В протокола да е записано дата, час, проблема, присъствали и т.н. Това е надлежен документ за пред съда. Неявяването на руснака не е оправдание, той може и упълномощено лице да изпрати, както и е длъжен да получава и да се запознава с протоколи и решенията от общите събрания.

След това му изпрати една нотариална покана! Въоражи се с време, търпение и нерви и правото ще е на твоя страна. По този начин вкарахме в релси двама мои съседи, които не плащаха общи разходи. Осъдихме ги, заведохме дело при ЧСИ, той им запорира сметките и ги заплаши с публична продан. Вместо по 1500 лв платиха по около 6000 лв дела, разноски, адвокати, вещи лица...


Имота ти има ли застраховка? Застрахователите може да се занимаят, макар, че щетата е малка и се съмнявам.
VLADO66 - майстор
Хайде и от мен едно рамо http://bgr.sika.com/bg/group/News/news_ ... 490_t.html това отдолу е ала бала и с временен ефект-водата ще си намери път от другаде.
martinino - напреднал
За сика ластик знам предложихму преди време ама се чудил дали щял да се пързалял на него а пък домоуправителя сее самоназначил той е тоя дето е направил колперацията и си мисли че всички останали са му на гости наскоро се скарахме че му пречило колелото на детето а пък всички останали идват за пи 10 дена само аз съм там целогодишно и затуй искам да си оправя по някакъв начин тавана и да видя как да задействам руснака да си направи нещата все пак няма аз на баровците да им свалям шапка ще има да взимат ))) за туй някой който знае с какво да намажа тавана и как да го накарам тоя да си оправи терасата нека пише
kozl - майстор
Аве стига с тоя таван. Он мазилка има ли? Като праснеш хидроизолация в-у мазилката и очаквай паднала мазилка+строшена глава. Сега през пукнатината водата изтича, а като изолираш мазилката от де ще се дренира водата :?
Нали че се събере там водата и като натежи - пльос тавана на главата.
Ако сакаш хидроизолация от негативната страна - не че не може - може, ама първо требе да премахнеш секакви мазилки и покрития до бетон - чист бетон и след това примерно продукти на Вандекс, Хенкел, Пенетрон, Кьостер - за хидроизолация от негативната страна на бетона.
Ето и изпълнители на подобни изолации.
martinino - напреднал
Има много тънка шпакловка на тавана и мисля дая изтържа цялата и да мина с сика и после шпакловка за влажни понещения нещо такова мисля само незнам дали има нещо по добро за запечатване на теча ?
iliya_i - майстор
martinino написа:
Има много тънка шпакловка на тавана и мисля дая изтържа цялата и да мина с сика и после шпакловка за влажни понещения нещо такова мисля само незнам дали има нещо по добро за запечатване на теча ?
Правило номер едно: Водата тече винаги НАДОЛУ. Като и да запечаташ тавана, тя ще си намери алтернативен път но НАДОЛУ. Ще избие някъде по-НАДОЛУ, например през стената. Едва ли ще успееш да запечаташ твоя апартамент така, че водата да го заобикаля и да не избива никъде у вас.
Последна промяна от iliya_i на ср юли 27, 2016 10:12 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
Не знам защо все още му обръщате внимание. Да си маже и запечатва както си ще. Но водата ще си тече.
vgeorgiev - специалист
Намери конакт с руснака. Може да се окаже разбран човек. Направи ремонта както трябва - от горе надолу, с нова хидроизолация, нови плочки, нови фуги. Ще изкара десетки години.

Тема "Помощ (тавана тече)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: