• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
bat_al_a - специалист
При 2к системите на база циментно-полимерни/акрилатни смеси е желателно да се намокри повърхностно за да може да се "спои" полимерния цимент с старата основа, това е ясно. Аз имам в предвид когато да кажем плоча с дебелина е натаена с влага като гъба, повърхностно изглежда суха, но реално влажността в нея е много над 6-7%. И върху нея се положи хидроизолация, без да се заработи параотдушник, какви са последствията за хидрото и плочките след това. След като мине известно време и тази плоча се нагрее, тя е вече плътно запечатана(говоря за момента в който някой мастор е спестил 1-2 пароотдушника) какво се случва с влагата, която тръгва да се изпарява нагоре.
jekasus - майстор
bat_al_a написа:
какво се случва с влагата, която тръгва да се изпарява нагоре.
Ако говориш за големи тераси, покрити с плочки, то това е най-малък проблем...
bat_al_a написа:
И върху нея се положи хидроизолация, без да се заработи параотдушник, какви са последствията за хидрото и плочките след това.
Ако има геотекстил или подобно в слоя на хидрото, то нищо няма да се случи, дори става модерно да се ползва "балатум" като разделителен слой между замазката и плочките.
bat_al_a - специалист
"Ако има геотекстил или подобно в слоя на хидрото, то нищо няма да се случи..."

Е такова нещо не бях очаквал да го чуя, не знам да се смея ли да плача ли .. [-X
Това че се слага текстил е нищо повече, а едно чисто и просто омрежване на хидрото и минимизиране на вероятността от напукване, а не предпоставка за излизане на влагата през хидрото.

Защо задавам тия въпроси? Защото всеки се хвана да пише, щели ли или не да лепнат плочките/керамиката върху горепосочената изолация на изомат. Но никой не задава въпроса: Абе пич, ти хубаво питаш за адхезия на плочките към хидрото на изомат, ама преди да положиш изолацията в какво състояние ти беше основата, имаше ли съмнения за влага в нея. Ами ако имаш такива, защо не положиш параотдушници на 30-40кв.м. по един, пък после си лепи плочките. Какво реално компроментира една адхезия на хидро и плочки към основата, именно остатъчна влага в нея. Може да не е на мига, но има ли влага в основата има и бъдещи проблеми с хидрото и плочките на 100%.
p.v.x - майстор
bat_al_a написа:

Е такова нещо не бях очаквал да го чуя, не знам да се смея ли да плача ли .. [-X
Ти какво им се връзваш , на тези пишман-майстори.
Цопнали по няколко , не актуални снимки , и чакат рибки.
Че единия с 37 ++++ години в занаята.Ха Ха. :lol: :lol:
jekasus - майстор
bat_al_a написа:
на 30-40кв.м.
Като стигнем до темата за терасата със такива квадрати, тогава ще се "сбием" :-D За всичко, за цялата технология от бетона до плочките...
А тук са някакви 2м2... И то положено върху старата замазка, плочки или мозайка.
p.v.x написа:
Ти какво им се връзваш
Врабец, не се навирай при големите птици... Нямаш сили още да чуруликаш...
  • 1
  • 2

Тема "Плочки върху eластична хидроизолационна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: