Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте,
Предполагам има много подобни теми, но може ли да ме посъветвате за моя случай.
Терасата над нас ме надводянва с една дума(мухъл, влага). В магазина ми казаха по евтин вариант защото жената от горе не иска да струва много, а аз искам просто да си реша проблема без съдилища, поне да опитам щото ми омръзна вече. Та купих Therakon DFS 350 течна хидроизлоция за 2 слоя + мрежа + лента за ъглите и грунд. Купих и финален слой Изомраз цвете с UV защита. Майостора който иска да го прави казва че не е нужно мн да се чака да съхнат първите 2 слоя с Therakon , важно е Изомраза да е на сухо 8 часа поне....та идеята е да се направи всичко в един ден. Но доколкото виждам Therakon го дават да съхне поне 6 часа....а предполагам той иска на 3-4 часа да слага по 1 слой(общо 3 слоя с финалния слой, върху който няма да има друго). Какво ще ме посъветвате и правилно ли съм подходил. И дали ще е проблем така да подходи майстора, ясно е че иска на бързо да свърши работа но дали ще имам проблеми за напред.
Благодаря.
p.v.x - майстор
v.gotsov написа:
(общо 3 слоя с финалния слой, върху който няма да има друго).
За технологията на нанасяне , би трябвало да се съобразите с препоръките на производителите.
Или да се доверите на майстора.
Мене лично , друго ме притеснява , и ще споделя.
Не е необходимо да приемете моето притеснение.
Можете спокойно да го игнорирате.
Сам си преценете.
Вярно , че Изомраза го дават за ползване и като крайно покритие , но на терасата си има доста начини за компрометирането му.
Тази тераса , сигурно си се използва по предназначение.
Бих ви препоръчал , да довършите с крайно подово покритие(за външно ползване) , примерно гранитогрес , или нещо друго.
Да благодаря колега, бих те послушал разбира се, но тези от горе искат евтино да им излезе, а аз още се опитвам като хората да решим проблема, но съм на прага на нервите си вече :), аз бих закрил тераста, но 20 квадрата тераса им искат мн пари и от там мрънкат , ама др тема.
Благодаря, но ме притеснява това дето маистора мисли, въпреки че ме убеждава че важен е последния слой да съхне поне 6-8 часа...другите 2 слоя не били толко важно да се спазва предписанието.....Проблема е че ги чакам вече половин година а идва зима и просто сега като съм се хванал с тоз човек и съм тръгнал да го правя...но нз да му мрънкам ли да изчакаме между 2-та слоя, и комбинацията от Thraken и Изомраз UV дали е добре, както ме обеждаваше магазинера(това беше по евтиния вариян вместо всичко да е на изомраз..

Тема "Теч от терасата на съседа - течна хидроизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: