• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
pe60777 - напреднал
Здравейте.

Трябва да се предпази външна стена от проникване на влага от биещ дъжд. Стената е тухлена. Измазана е с хоросан и след това с шпатловка с фибри за топлоизолация с мрежа. Накрая стената е боядисана с акрилна фасадна боя "Крафт". Проблема е, че прониква влага на вътрешната страна на стената.
Кой вариант ще е най-добър и евтин за справяне с проблема:
- фасаден импрегнатор например ТЕРАЗИД G-66; Хидросил; БОРОСИЛ; Пастело фасаден грунд или на друга фирма - сегашната боя е в добро състояние
- силиконова фасадна боя
- мазилка - силиконова, силикатна или друга
- друго решение на проблема като например хидроизолация за басейн :shock:

Разчитам на опита и компетентното мнение на форума за съвет. Очаквам мнения на база собствен опит кой какво е използвал и какъв е ефекта.
kozl - майстор
Предполагам, че става въпрос за стена на нивото на терена. В този случайн най-вероятно основната причина за влагата не е отгоре, а отдолу. Т.е. водата, която попива под стената в земната основа.
pe60777 - напреднал
kozl написа:
Предполагам, че става въпрос за стена на нивото на терена.
Да, става въпрос за гараж.
kozl написа:
В този случайн най-вероятно основната причина за влагата не е отгоре, а отдолу. Т.е. водата, която попива под стената в земната основа.
Влагата е в горния част на стената.
pe60777 - напреднал
kozl написа:
Към покрива ли?
Да. На стената в горната част към тавана.

Гаража отгоре е с плоча върху която е залепен воалит с посипка 4 кг./м2 за хидроизолация.
шоп - майстор
Предполагам проблема е от течащ покрив. Трябва да отстраните теча и влагата ще изчезне.
Успехи!
kozl - майстор
pe60777 написа:
Да. На стената в горната част към тавана.
Гаража отгоре е с плоча върху която е залепен воалит с посипка 4 кг./м2 за хидроизолация.
Направи снимка. Плочата има ли еркер (стреха)? Освен че може да има пропуск в битумната хидроизолация може и друга да е причината. При всеки дъжд ли се мокри? Дори когато времето е топло и няма причини за конденз? Как става оттичането на дъждовната вода? Да не би да пролизва вода в-у стената? Задържа ли се вода в-у плочата? Т.е. наклоните на покрива имат ли локви?
За стените срещу пръски има течен препарат, който съм пробвал. Нанася се лесно с пръскачка за растения примерно, може и с четка в-у бетон, мазилка, боя, мозайка, каменна облицовка. Отблъсква водата и тя не се лепи по стената и не я мокри. Проверено. Но има сериозен недостатък в трайността на действието. След някой месец и трябва пак да се пръска. В един ден установяваш, че стената, която не се мокреше вече е почнала да попива :shock:
То и на продукта си пише, че е с нано технология, демек с нанотрайност :xplode:
Нейде из форума съм писал вече.
pe60777 - напреднал
kozl написа:
Направи снимка. Плочата има ли еркер (стреха)?
Да. Плочата е издадена малко извън стената, но проблема е, че стената влиза навътре отдолу нагоре и стрехата не е достатъчно издадена според мен. Наклона на плочата е даден в две посоки - има наклон отпред назад (от юг към север), както и страничен наклон към стената на снимките (от запад на изток)

Изображение
kozl написа:
Освен че може да има пропуск в битумната хидроизолация може и друга да е причината. При всеки дъжд ли се мокри? Дори когато времето е топло и няма причини за конденз? Как става оттичането на дъждовната вода? Да не би да пролизва вода в-у стената? Задържа ли се вода в-у плочата? Т.е. наклоните на покрива имат ли локви?
Само при дъжд се мокри. Конденз няма. Върху плочата не се задържа вода и не се образуват локви върху гаража. Наклона е достатъчен.
kozl написа:
За стените срещу пръски има течен препарат, който съм пробвал. Нанася се лесно с пръскачка за растения примерно, може и с четка в-у бетон, мазилка, боя, мозайка, каменна облицовка. Отблъсква водата и тя не се лепи по стената и не я мокри. Проверено. Но има сериозен недостатък в трайността на действието. След някой месец и трябва пак да се пръска. В един ден установяваш, че стената, която не се мокреше вече е почнала да попива :shock:
То и на продукта си пише, че е с нано технология, демек с нанотрайност :xplode:
Нейде из форума съм писал вече.
Очевидно няма да ползвам този течен препарат.
pe60777 - напреднал
В горната част след като воалита не е бил залепен качествено явно е подлизвало и е влизало вода зад челото на еркера. Това чело на еркера е било направено от мозайка. На места се отлепи. Ето снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Сега майстор го запълни с хоросан с цимент като преди това заби дюбели около които намота тел.

Изображение

Изображение

Изображение

В момента е в това положение КОЕТО СЕ ВИЖДА НА СНИМКИТЕ.

Сега мисля хоросана да се боядиса с подходяща черна боя - ДАЙТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕ С КАКВО ДА СЕ НАМАЖЕ ЗА ДА НЕ СЕ ДОПУСКА ДА ВЛИЗА ВОДА.

Накрая смятам да се сложи лента за челна дъска ( http://metaltreid.com/bg/p/Lenta-chelna-daska-30-sm) , а воалита отгоре и леко да излиза от челото.

Приемам и други съвети...
pe60777 - напреднал
pe60777 написа:
Сега мисля хоросана да се боядиса с подходяща черна боя - ДАЙТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕ С КАКВО ДА СЕ НАМАЖЕ ЗА ДА НЕ СЕ ДОПУСКА ДА ВЛИЗА ВОДА.
във форума сте коментирали темата с каква боя да се боядиса хоросанова мазилка

viewtopic.php?t=27572

но и тук не намирам отговор на въпроса...
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: