Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте надявам се, че пускам темата в правилния раздел. Та да мина на въпроса имам проблем с влага под прозореца. Някакви идеи / предложения за решаване на проблема!?! Пиша тук защото говорих с няколко майстора и всеки ми каза разчични неща - един ми казва че вътрешна изолация няма да оправи проблема, друг пък ми каза, че с фибран ще се оправи. та нека дам и малко инфо: през последните 12 години не е имало такъв проблем, това се получи преди седмица след разтапянето на големия сняг само че има и някакъв шанс и аз да съм виновен понеже когато беше -10 градуса отворих прозореца и видях че е целия в лед ужким го поизчистих и след като затворих изглеждаше добре уплътнен. та идеята ми е че след това мое действие се появи влагата която е тръгнала и по стените. да уточня над стаята има тераса но не е имало проблем до сега.

може ли да се оправи с някаква хидроизолация на пенетрон или вандекс прочетох че са качествени!?! или трябва нещо по сериозно.

п.с. почти е невъзможно да се работи от вън или от горе понеже от горе не живее никой. та ми трябва евентуално вътрешно решение.
другото е че явно от терасата тече над моя прозорец евентуално с козирка дали ще реша проблема?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


free upload image
infomar
Изображение

Влагата по средата дали е от прозореца?

Изображение
Тук нямаш прозорец а имаш влага?

Струва ли се, че имаш някаква влага от потекъл конденз от стъклото на прозореца, но основната ти влага идва от изсушаване на подовата замазка. там където нямаш прозорец пак имаш влага покрай пода... а на едно място имаш по средата на стаята.

Провери си дали дупките за изтичане на влагата от долната част на дограмата не са затлачени от външната част или въобще имаш ли подобни дупки....
Провери също да нямаш фуга между дограмата от вънка и зидарията.... та да се стига от там под нея на вътре.
infomar написа:
Изображение

Влагата по средата дали е от прозореца?

Изображение
Тук нямаш прозорец а имаш влага?

Струва ли се, че имаш някаква влага от потекъл конденз от стъклото на прозореца, но основната ти влага идва от изсушаване на подовата замазка. там където нямаш прозорец пак имаш влага покрай пода... а на едно място имаш по средата на стаята.

Провери си дали дупките за изтичане на влагата от долната част на дограмата не са затлачени от външната част или въобще имаш ли подобни дупки....

Благодаря ви много за съветите. Ще проверя дали има дупки изобщо (дограмата е от 2005 и не е имало проблеми до сега с влага никога). И да прави сте, че не е само под прозореца - за конденз едва ли има понеже не се отоплява помещението(целият апартамент). Притеснението ми беше дали не съм и аз виновен до някъде след като отворих прозореца замръзнал и да е текло :cry:
infomar
Аз не разбирам много, но бих проверил ако има външна изолация, (огледай където се съединява изолацията със стената) да не би нещо да е станало с нея и да се е напоила с влага в долната част.... гледам, че като че от пода се вдига влагата на горе и малко се е стичала от горе на долу. Надявам се, че колегите като по-добри специалисти ще те насочат по-добре.

Тема "Проблем с теч :(" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: