• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
deroo - напреднал
Правя помещение 4м / 3м , долепено до къщата, полувкопано в земята - от едната страна. Ще има плосък покрив - открита тераса от гредоред, без плоча. Как да го хидроизолирам? С какво покритие - плоскости, хидроизолационна мушама?
preslav - майстор
Ако по това нещо ще се ходи първата ти грижа е да осигуриш здравина (да не шава), хидроизолацията е следваща стъпка - не знам на кое викаш мушама.
Hoвoceлckи - майстор
Защо гредоред? На мен ми звучи "мисията (почти) невъзможна". Ако е за по-евтино - забрави. Мушамата скоропостижно ще стане на парцали. Помисли - слънце, вятър ... Казваш тераса. Значи ще се ходи по нея.
Евентуално ламарина, но и за нея трябва не съвсем малък наклон. Едва ли е уместен за теб?
Монтажник - специалист
Има си специална течна хидроизолация за покриви, по които се ходи.Перфектна е за твоя случай, тъй като е много здрава и наклона може да бъде минимален.
шоп - майстор
Монтажник написа:
Има си специална течна хидроизолация за покриви, по които се ходи.Перфектна е за твоя случай, тъй като е много здрава и наклона може да бъде минимален.
Точно така.
Ползвам изомраз.
Две ръце плюс мрежа.
Монтажник - специалист
Hoвoceлckи написа:
Върху гредоред?
Разбира се, че върху гредоред ама между гредореда и течната изолация има я ламперия, я нещо друго
Hoвoceлckи - майстор
Ламперия ... голяма работа си :) Преди преминаване по терасата ще си мерят теглото :wink: Пич, въпроса ми беше към шопа. Баз държа, че той говори за върху бетонна плоча :!: Сам порових, но не срещнах точно такива изпълнения, даже в рекламните брошури. Иначе - няма невъзможни неща. Въпросът е дали целта оправдава средствата :wink: Има много допълнителни въпроси като например: отдолу какво ще е (за какво ще се ползва), как ще се ползва въпросната тераса, коя е основната причина за избор на гредоред ... и вероятно още куп съпътващи ... Все ми се струва, че не е най-коректно да се дават директни отговори без да са уточнени поне най-важните фактори. А то и с найлон може ... при извънредни ситуации за известно време :idea:
Hoвoceлckи - майстор
Без наклон :? Как да ги херметизира? При наличие на наклон ще му препоръчам поцинкована ламарина от рулон (за мен устройващо евтино). Лично правих ремонт с такава и съм доволен като цена и лестност за изпълнение, но ... с наклон. При малък - не съм сигурен дали няма да полизва. Не знам дали може да се разчита на полиуретанова паста в областта на застъпването. Аз самият намазах между първия и втория ред, но нещо бавно ставаше и реших ... че няма нужда :-D
  • 1
  • 2

Тема "Покрив - тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: