Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
minca - специалист
Здравейте колеги,
Пода на показаната стая е доста неравен и затова реших да го нивелирам с уд-та.Дюшемето го намазах с хидроизолация и поставих арматура. Замисъла ми е да го залея с перлитбетон а след това да положа теракот.Доверих се на местни майстори ,които ме уверяват,че ще стане по тоя начин.Да,но прочетох и за МАКСТЕРМ.Впредвид на това ,че с перлит ще трябва да съхне поне 5-6 месеца започвам да се двоумя какъв да е материала.
Ако някой има опит и наблядение,моля да сподели!
Прикачен файл:
DSCN5655.JPG
vladilen - специалист
това върху гредоред ли е?
ако да
внимавой с наторарването/не трябва да се отежнява конструкцията - макстерма е мисля по лек и е за предпочитане
под плочките задължително 2 слоя OSB, хидро с ленти по ъглите и еластично лепило

и на мен ми предстои същото и мисля и аз така
дерзай :-D
minca - специалист
Гредоред и здраво буково дюшеме е.А бялото под арматурата е хидроизолация АquaSet 3ръце.Какво OSB под пллочките?!
Апропо,по какво се различават двата материала/перлит и макстерм/?
lov - майстор
Аз правих подобно на твоето изпълнение само че при мен от долу е здрава бетонна плоча. Показвах го тука във форума. Имаше да пълня със замазка и да гоня до 20 см нива. От долу като теб стиропор. След това перлитен пълнеж. Перлит малко пясък и доста цимент с много малко вода. С него направих грубото изравняване на нивата. Така положен при мен си отлежа поне 2 месеца за да изсъхне и после върху него армирана замазка с положени в нея тръби за подово отопление.
И дали е перлит или макстерм си трябва технологично време за съхнене щом се ползва вода. другия вариант е здрав пълнеж и само тънка замазка от горе ама после не се знае дали няма да поддаде в краищата и да се смачка при големи дебелини.. Но с тези гредореди от долу не бих се захванал никога да правя каквито и да е кръпки. Щото като го гледаш нищо ама кат сметнеш килограмите дето трябва да ги държи и може да то се изправят косите. И после даже да те е страх да минеш през долния етаж. :lol:
preslav - майстор
Не знам за другото, но идеята за ползване на тези профили като "майки" много ми допадна.
minca - специалист
А някой запознат ли е с подова замазка ТИВИТ, и от къде може да се закупи?
preslav - майстор
minca написа:
А някой запознат ли е с подова замазка ТИВИТ, и от къде може да се закупи?
Написаното в сайта им звучи много добре, но дали може да му се вярва е отделен въпрос.
Мен също ме вълнува ако някой е ползвал и има вече наблюдения.
radius - майстор
Това мисля е на колегата gechev от форума. Потърси му постовете, има разискван материала му за тухли и май и за замазки.

Тема "Перлит или макстерм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: