Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте, сигурно повтарям някого, но всеки случай си е индивидуален, така че ще опиша и моя.
Имам голяма открита тераса, около 40 кв. м., под нея се намират спалнята и хола на съседите отдолу. Имат теч откакто е построена сградата. С предните собственици на моя апартамент са правили цялостен ремонт с нова хидроизолация и нова настилка (гранитогрес) преди 6-7 години. До колкото разбирам не е спирало да тече, но тече при напояване на плочата, а не моментално при валеж.
На терасата има 2 сифона със странично оттичане (не съм запозната с термините). Вътрешният оттича добре, но външният е постоянно пълен наполовина. До колкото успях да проследя посоката на тръбите, се събират навътре към сградата към улук (който в момента се намира вътре в допълнителна пристройка). По-разбиращи от мен ми казаха, че плочките на терасата не са направени като хората, фугите и използвания материал явно не са адекватни. Има места във външната половина на терасата, където плочките хлопат и джвакат.
Диагностиката, която успях да направя до момента сама, е че външният сифон не е запушен и най-вероятно има нищожен наклон заради голямото разстояние до улука. Решението, което обмислям, е следното: вътрешната половина на терасата да се закрие с навес, а въшната да се преработи като се запуши проблемия сифон и се направи нова хидроизолация и настилка, а водата се отнесе навън към съществъващ външен улук.
Имам нужда от следната консултация:
1. има ли начин да се разбере дали и вътрешния сифон или снадката не са проблемни без да се разкопават плочките?
2. каква настилка мога да използвам за въшната половина на терасата? Не държа да е гранитогрес, ако отново ще започне да хлопа. Може би някаква саморазливна настилка? Какво бихте препоръчали?
Благодаря на когото ще отдели време да прочете това :)

Прикачен файл

Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (37.34 KиБ) Видяна 5425 пъти
muhala - майстор
lostalone написа:
...
Имам нужда от следната консултация:
1. има ли начин да се разбере дали и вътрешния сифон или снадката не са проблемни без да се разкопават плочките?
2. каква настилка мога да използвам за въшната половина на терасата? Не държа да е гранитогрес, ако отново ще започне да хлопа. Може би някаква саморазливна настилка? Какво бихте препоръчали?...
Здравей,

Аз съм 99.99% сигурен, че снадката не е ОК. Не казвам, че от там тече, но е много вероятно. Ако блока е изпълнен от шайка цигани или ганьовци, гарантирам, че ПВЦ тръбите са нагрети със запален вестник и са вкарани една в друга.

Хлопането не е от гранитогреса, а от мърлявото лепене на плочите. Щом клопат, значи влиза вода под тях. Поредполагам, че и хидроизолацията е направена със съответното качество и от там идва теча.

Моя съвет: Махай всичко от терасата: плочки, хидро, тръби и сифони.
Положете нови тръби с муфи и фитинги. Сложете неръждаеми сифони, не пластмасови!
Направете хидроизолация, и налепете каквото искате като покритие с флексово лепило за външно полагане. Лепилото на гребен, а не на кюфтета! Нанесете лепило на тънко с правата част на маламашката и на плочата. Фугирайте качествено.

Абе с две думи намери си майстор, който е с реноме иначе пак ще го правите.

БТВ: Отказах се да купя хубав апартамент поради същата причина - тераса над половината апартамент. Викам си, това все някога ще текне и съседа от горе ще ми каже да го духам.
Поздравявам те, за това, че си взела отношение и, че искаш да ремонтираш, а не да викаш "не е мой проблем".
Благодаря за отговора! Ами хора сме всички, представям си що за ужас е да живееш така и да гледаш прогнозата за времето за да знаеш кога да си преместиш телевизора за да не гръмне от водата. Реално не смея да измия терасата дори, чакам да завали и излизам с дъждобрана да мета :D Забавна картинка като цяло :)
Относно цялостния ремонт - иска ми се да го направим "възможно най-икономично", първо - защото хората отдолу вече веднъж са инвестирали много пари, второ - ние чакаме дете и рязко ни се повишиха разходите. Затова си мислех на части. Вътрешната част на терасата изглежда здрава и мислех да остане така и да минимизирам водата чрез навеса и там да поддържам само с парцал, за да не мокря. Но смятам, че сте абсолютно прав за качеството на изработката, то си личи, сифоните просто са сложени ей така, не е изолирано дори около тях и се вижда замазката под плочките.
Знам, че е абсурден въпрос, но дали може някой да ме ориентира в ценови диапазон за подобен ремонт? Знам, че зависи от майстора и от материалите, но реално нямам никаква представа и всякаква цифра ще ми е от помощ. Благодаря отново!
шоп - майстор
Мислил ли си да покриеш терасата? С поликарбонат или пък с метален или дървен навес с битумни или метални керемиди?

Ще ти излезе около 2-3000лв и може би ще е по-евтино от цялостен ремонт на пода.

На парче не те съветвам да правиш нищо, защото ще си дадеш парите на вятъра.

Успехи!
Благодаря за предложението! Обаче не искам да покривам цялата тераса, половината е ок, но все пак искам и открита част.
igt - специалист
И аз имах същия проблем и за 200 лв. покрих терасата с ондолин и тръби и сега е чиста работата. 2 метра е височината от пода до улука и е супер.
И аз се отказах от покупка на апартомент поради тераса над две от стаите.
Не питай старило, а патило.
Ако имаш възможност си сложи поликарбонат.

Тема "Теч от открита тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: