Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
avoid - помощник
Здравейте, искам съвет за следното:
Предстои ми ремонт на дневната, която се намира в приземен етаж на стара къща/основите са направени от бял камък, но в стаите нивото което излиза е на тухла/. Има изградена топлоизолация на къщата над приземните части. Около къщата няма изпълнена хидроизолация /дренаж/, тъй като мястото не го позволява /има изградени постройки на съсед и т.н/ в стаята, в която имам капилярна влага на цялата стая около 20 см. от пода мазилката е подкожушена и се руши , мирише и на влага /ползвам когато е нужно влагоуловител, проветрявам, но това не решава проблема/след много четене в интернет установих, че проблема се състои от напорни води, капилярна влага, която се просмуква от долу на горе по стените на около 20см. Решенията, които се предлагат в интернет са много на различни фирми - наясно съм с нещата, че изпълнението на такава процедура е "система от решения" и на различните фирми е различна тази "система" от изграждането на холкери, ленти, пълнители във фугите, замазки и т.н. Искам да попитам в случая, който се е сблъсквал с този проблем да даде съвет за избора на правилната технология/система/ и съответно марка продукт. Мисля, че е излишно да споменавам десетките фирми предлагащи такива решения, но най-често срещаните марки предлагащи такива решения са на Ceresit, Weber, Marisan, Isomat, Terazid и др. Не искам нещата да опират до реклама, а до решение на проблема. До сега стените бяха залепени с тапети, които няма да казвам на какво са заприличали от влагата.

Полезно: Препоръчани изпълнители за поставяне на хидроизолация
EDI - майстор
Ползвал съм CR90 на Церезит на приземен етаж.Издържа и на отрицателно налягане.Изкъртих до чиста тухла на височина около 60-70 см цялата мазилка и фугите между тухлите.Фугирах тухлите с флексово лепило за грес.Първа ръка с хидрото я положих с баданарката, втора ръка на мокро с маламашката.
avoid - помощник
ДА, и аз гледах доста към CR90 на Церезит, но да попитам няколко неща:
- Нужно ли е да къртя до 60-70см, тъй като мазилката, която е подкожушена е на височина макс. - 40см., а на места 20см. ?
- Еднаква височина ли трябва да махна мазилката от цялата стая или според подкожушването на мазилката?
- Колко трябва да отнема от фугите на тухлите, за да го фугирам с флексовото лепило /каква марка ползваш? /
- Мисля, че се ползваше и друг продукт на Церезит успоредно с CR90 ако не се лъжа.
- Мога ли след изпълнението на тази процедура да сложа гипсокартон на конструкция на стените, като мисля да остава декоративни решетки на картона на места за вентилация.
EDI - майстор
По принцип би следвало цялата стена да хидроизолираш, влагата е капилярна и си пълни нагоре, но на мен не ми се къртеше всичко и влагата беше на около 30 см височина.Добре е да се изкърти повече от колкото е петното.Не е болка за умирачка да не е равно къртенето, но гледай да имаш поне 30-40 см нагоре от петното.Фугите ги издълбай поне 1-2 см.Не помня какво лепило използвах, май на ТЕРАЗИД, понеже от един магазин си взех и него и теразидска бяла шпакловка за ТИ.За картон не знам, аз обаче не бих го затворил.Аз отгоре залепих XPS и шпакловах с бяла шпакловка.
Такъв вид изпълнение на мен ми бе удобно и проблема се реши, при теб не мога да кажа дали ще стане, вода е все пак.
avoid - помощник
Не съм майстор, а споделям мнения на такива майстори и за това и питам тук във форума.
Питам за картона, тъй като ако не се получат нещата, както се казва да отърва някоя година с лющенето на мазилката-както казах няма да запечатвам нещата, а ще оставя помещението отзад да "диша" чрез направените отвори с декоративни решетки за вентилация.
Ще се обезмислят ли нещата ако дупча стената/за конструкцията на гипсокартона/ от направената хидроизолация или няма проблем.
Като лепиш с XPS /до колкото съм запознат XPS-a не позволява стената да диша и е много вероятно да се получи отново влага и влагата да избяга нагоре по-стената?
EDI - майстор
И аз не съм майстор, сам си правя технологии.За картон акъл не мога да ти дам, не го понасям и никога не съм си слагал.XPS-а е залепен на височина 120 см по стената, за да направи стената с по-висока повърхностна температура.Освен това другите стени и тавана не са запечатани и няма никакви проблеми дори за бях облепил цялата стена.
avoid - помощник
Днес бях в една търговия за строителни материали и се натъкнах на следния продукт за хидроизолация на Marisan - http://www.marisanbg.com/bg/hidrozol-fl ... Z6maqKFHAM
имаше клиент, който каза, че го е ползвал и е доволен. Някой има ли мнение за този продукт?

Тема "Съвет за изпълнение на вътрешна хидроизолация на приземен етаж от къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: