Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
lov - майстор
написа:
То с пръдня - боя не става,
е с малки изключения - само кафява :-D

Хидроизолация задължително, мразоустойчив грес или порцелан, на гърба на тези плочки има снежинка :idea: , флексово лепило за външно прилижение и съответната фуга за външно и флекс. Та ще идеш минимум на 2,5 бона.

Пак ли ти се ще да четеш каквото ти изнася. Ма никой не ти пречи Прави си каквото знаеш. Пък щом знаеш защо питаш във форума. Или беше само за успокоение че си питал някъде.
Но после калкулирай и това дето върви по край боята щото някой трябва да го изрине после.
Баш си като в рекламата с майсторчетата дето бъркат лепило за плочки в гаража. :lol:
milev5 - специалист
Примирих се дайте акъл за хидроизолация върху която ще се лепи гранито грес до 500-600лв за 60кв ?
Eдни са доволни от една други не.
Дадоха ми акъл и за лепило за плочки с Бороконтакт.В друга тема четох с C200.
Едно време като нямаше импрегнатори в училище правихме рамки за картини и ги импрегнирахме с раздредено C200 с вода и после с лак за дърво.Дали ще става за бетон незнам.
Четох че последно време борото не струвало.
Вече незнам какво да избера. :?
wanderer - специалист
тези рамки колко пъти ги мокрехте с вода после :-D ? не си прави изобщо такава аналогия, и такива импровизации, ами вземай пръч за козата, за да не ги правиш нещата два пъти. не е сложно - 1 хидроизолация (разходната норма я пише на опаковката), 2 лепило и фуга със съответните характеристики,3 финиш. за марки акъл не давам. един харесва едно - друг - друго.
milev5 - специалист
Направих хидро с Аква Стоп 2. Изразходвах 4,5 комплекта за два слоя.
Стана нещо като много твърда гума.
Лепилото ми е на Боро Терафлекс 17лв торбата.
Фугата смятам пак да е на Боро бяла.Пише че уж била еластична.
Плочките ще ми ги налепят до края на седмицата и ще ги фугират.
Имам обаче един въпрос относно разширителните фуги.
Не мога да реша дали да е санитарен силикон бял на Акфикс или PU лепило ?
Акфикса съм го ползвал на открито в продължение на 2г и не е мръднало.
Смятам и покрай стената фугата да се запълни със същото.
И още нещо.
Подлизва ми под плочата. Ако се оставят страничните плочки с 2см по ниско от плочата няма ли да стане нещо като капкобран или направо да купувам капкобран ?
chapara - майстор
milev5 написа:
Не мога да реша дали да е санитарен силикон бял на Акфикс или PU лепило ?
Изображение
И още нещо.
Подлизва ми под плочата. Ако се оставят страничните плочки с 2см по ниско от плочата няма ли да стане нещо като капкобран или направо да купувам капкобран
Изображение
и отгоре му плочка. От долната страна подмазване при вграждането на капкобрана и намазване с хидроизолацията :wink:
http://alfaton.bg.server16.host.bg/?sho ... tid&pid=13
VLADO66 - майстор
Само не ми е ясто гранитогреса какво ще прави на покрива на гаража.Дилатационните фуги не са панацея.След някоя друга година трябва да се префугира.По-добре качествена изолация и най-малко за 20 години забравяш.
milev5 - специалист
VLADO66 написа:
Само не ми е ясто гранитогреса какво ще прави на покрива на гаража.Дилатационните фуги не са панацея.След някоя друга година трябва да се префугира.По-добре качествена изолация и най-малко за 20 години забравяш.

Ще се ходи по него.А под плочките съм сложил Аква Стоп 2.

Само че PU уплътнител взех TYTAN PU 40 FC+ два броя понеже в Топливо нямаше повече, мога ли да ги смеся с друг подобен или да поръчвам онлайн ?
Беше ми под ръка като купувах фугата и за това го взех.
Разширителните ми фуги са по 10мм на 4,20м, чудя се дали и по край стената дали да не е пака уплътнител, стената е санирана.
Имам и няколко тръби на парапета които също смятам да са с уплътнител.
Според мед поне още 2 бр ще ми трябват.
chapara - майстор
milev5 написа:




Само че PU уплътнител взех TYTAN PU 40 FC+ два броя понеже в Топливо нямаше повече, мога ли да ги смеся с друг подобен или да поръчвам онлайн ?

Какво ще месиш, нали са в различни опаковки, караш с единия и като свърши с другия :wink:

Разширителните ми фуги са по 10мм на 4,20м, чудя се дали и по край стената дали да не е пака уплътнител, стената е санирана.

И покрай стената, но 5 мм. е достатъчна, Тау фуга се прави на 2 м. растояние.
Имам и няколко тръби на парапета които също смятам да са с уплътнител.Там също е добре.
Според мед поне още 2 бр ще ми трябват.
milev5 - специалист
Зимата почти мина.
Арматурата на плочата се беше показала от долу.Изкъртих до здраво минах с БороКонтакт и запълних с хастарна мазилка Рьофикс 620(за проба, да я видя какво представлява).Лепне като лепило за плочки и стои лъскава като изсъхне, но си е едричка като пясък и цимент.
Та сега дилемата какво да я правя плочата от долу :?:
Направо да и ударя две ръце фасаген или стиропор, но не искам да я дупча плочата в никакъв случай ?Важното цветът да го докарам до бяло, за да е светло.
Не ми дреме дали ще е гладко важното е да не поема влага.

ИзображениеИзображениеИзображение

Тема "Хидроизолация на плоча на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: