Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
milev5 - специалист
lov написа:
И в друга тема съм съм давал рецептата с която се правеха до преди 10-на години подове по фабриките с епоксидна смола. За грундиране се прави епоксидна смола с разредител и с валяка да напие хубаво в дълбочина. След пълното изсъхване вече се полага основния пласт който е смола + цимент и някакъв оцветител по желание. В случая на времето ползвахме фосфатен киселоустойчив цимент.Едно е че дава цват и другото става устойчиво на киселини. Като пропорцията е 1:1 смола цимент. Смолата се забърква с цимента и се оставя да престои минимум 24 часа. След това вече се добавя втвърдителя и се разлива по земята. Това съм го правил преди повече от 30 години и на скоро минах на едно място където съм участвал и не е мръднало освен където механично не е било повредено.
Само с полиестерната смола не знам как ще се справиш защото тя по бързо втвърдява защото при епоксидната когато са големи обемите. Забъркваха се по 100 литра смес на веднъж. Като се добави втвърдителя почва веднага реакция на загряване и много бързо трябва да се разлее за да не тръгне да се стяга. Изсипана на земята вече няма такава опасност защото се охлажда но в баката си се стяга че чак почва да пуши от температурата.
И това се водеше саморазливна замазка и дебелината беше около 3-4 мм така че ще може да запълни и доста по-големи неравности.
Здравейте !
Имам 1-2 въпросчета.
Плочата на гаража ми тече.
Преди време баща ми направи замаска от водно стъкло на плочата но без успех.Напука се и се надигна.
Изринал съм всичко до здрава основа.На места имам 5-6-7см от новата нивелация.Дъбоките места ще ги запълним с цимент, пясък и чакъл(1-3-3).По плитките цимент, пясък и мозайка(1-2-2), като този слой ще покрие грубия бетон с чакъла.
Между слоевете ще мажа с БороКонтакт.
Въпроса ми е след като направим наклона на плочата, може ли да изолирам плочата с епоксидна смола и цимент ?
Тия водоустойчиви замаски им нямам много доверие.
Ако не е много сигурна работата със смолата смятам да покрия плочата с гранитогрес.
Уточнение плочата ми е с размери 15м/4м или 60кв.
И още едно въпросче какъв е разхода на епоксидна смола на квадрат ?
По плочата ще се ходи, но не и интензивно, в смисъл скара, бира туй онуй :-D
lov - майстор
Ползвай течна гума. Айде не се връщай в миналото със стари материали. А и това със смолата се прави на закрит помещения. Ей тука тъкмо обсъждахме кой какво е ползвал.
viewtopic.php?f=20&t=58037
Със мола ще ти излезе доста по скъпо. То не че и тази която аз ползвах не идва по малко от 20 и нещо си лева на квадрат.Но поне няма да е колкото плочките.
milev5 - специалист
lov написа:
Ползвай течна гума. Айде не се връщай в миналото със стари материали. А и това със смолата се прави на закрит помещения. Ей тука тъкмо обсъждахме кой какво е ползвал.
viewtopic.php?f=20&t=58037
Със мола ще ти излезе доста по скъпо. То не че и тази която аз ползвах не идва по малко от 20 и нещо си лева на квадрат.Но поне няма да е колкото плочките.
Четох за течната гума, но колко гаранция и давата ?
Защото гранитогреса е кажи речи до гроб.
Руди - майстор
Епоксидните покрития и течната гума не са заместители.
Епоксидните настилки са финишни, здрави, износоустойчиви. Те не са хидроизолация!

Течната гума е хидроизолация. Тя е еластична, водоплътна. Не е подходяща за ходене,
може да се нарани от крака на столове, маси, барбекюта, токчета. Може да се изгори от
паднал въглен или фас. Ако отгоре ще се ходи, трябва да се помисли за допълнителна
настилка - армирана замазка, теракот, гранитогрес, тротоарни бетонни плочи или друго.
lov - майстор
Има си течни гуми предвидени точно за тази цел. Четете в описанията бе хора.
А иначе под този гранитогрес щеш не щеш ще трябва да положиш някаква еластична хидроизолация.
milev5 - специалист
Ясно знащи ще редя плочки.

Мерси да инфото.
milev5 - специалист
lov написа:
Има си течни гуми предвидени точно за тази цел. Четете в описанията бе хора.
А иначе под този гранитогрес щеш не щеш ще трябва да положиш някаква еластична хидроизолация.
То хубаво хидро ама цените им са едни.
За 60кв трябва да кихна почти 500лв само за хидрото.
Плочки си харесах едни на КАЙ за 24лв/кв 60х60см с отстъпката ми ги дават за 22лв.
Лепилото и фуга не съм го сматал ама и то нама да падне под 400лв с допълнителният наклон от плочките.
И на майстора 700-800лв.
Бааа да бях сложил керемиди :?
lov - майстор
Не знам какви ги смяташ ама под тези плочи пак трябва да сложиш хидроизолация. Та сметките ти са изцяло грешни поне според моите познания.
chapara - майстор
milev5 написа:

То хубаво хидро ама цените им са едни.
За 60кв трябва да кихна почти 500лв само за хидрото.
Плочки си харесах едни на КАЙ за 24лв/кв 60х60см с отстъпката ми ги дават за 22лв.
Лепилото и фуга не съм го сматал ама и то нама да падне под 400лв с допълнителният наклон от плочките.
И на майстора 700-800лв.
Бааа да бях сложил керемиди :?
То с пръдня - боя не става,
е с малки изключения - само кафява :-D

Хидроизолация задължително, мразоустойчив грес или порцелан, на гърба на тези плочки има снежинка :idea: , флексово лепило за външно прилижение и съответната фуга за външно и флекс. Та ще идеш минимум на 2,5 бона. Керемиди на такъв наклон не се поставят има други завършващи елементи :wink:
milev5 - специалист
lov написа:
Не знам какви ги смяташ ама под тези плочи пак трябва да сложиш хидроизолация. Та сметките ти са изцяло грешни поне според моите познания.
Кое ми е грешното за една торба и туба Аква Стоп ми искат 75лв, тя стика за 12кв.За 60 ми трябват поне 6 пакета за 3мм хидро.За 2мм може и 5.
Да момента за пълнеж с чакъл, пясък и цимент съм хвърли почти 300лв без труда.
За гранитогреса ми искат ~1300лв без лепилото.Лепило ще ми трябва бая за първите две плочки, понеже ще вдигат наклона съответно първа с 10мм лепило втора 7-8мм.По груби сметки под 10 торби едва ли ще падна.
За фуга не съм смятал ама с разширителните фуги ще глътне много.
Плюс заплатата на масйстора 700-800лв.

И крайната сума е бомба.

Тема "Хидроизолация на плоча на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: