Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
MArtin34 - помощник
Здравейте, приятели! Нов съм в форума и нямам големи познания в стройтелството.
Ще ви бъда благодарен, ако ми дадете съвет каква изолация да направя на пода в гаража.
В гаража се работи почти всеки ден и е доста студено. Занимавам се със затъмняване на стъкла и бих искал да направя гаража си по-топъл и по красив.
Прилагам снимка и очаквам вашите съвети. Благодаря предварително!
Прикачен файл:
download.png
download.png (31.77 KиБ) Видяна 1996 пъти
zmiori - специалист
Имам един познат занимавасе с ремонт на битова техника и за целта ползва гаража си.
Облепил гое с един фибран цвят лайнян и отгоре ОСБ.
Топли се с някаква "пръчка" /климатик/ и по цял ден е там.
Верно коли не влизат ама що перални и хладилници има вътре постоянно.
Използва ОСБ-то за закачане на инструментите си.
Та може да ползваш идеята за твоя, само с пода ще трябва да се справиш по друг начин.
kozl - майстор
Защо се захвана за пода? А покрива и стените.
Като изолираш пода без покрива и стените, топлина няма да усетиш :shock: Обратното е по-ефективно. И за да изолираш пода на гаража ще се наложи да премислиш повдигане на нивото с 20 см. За канала ще мълча, защото като отеснее ще му се загуби ползата на този канал.
MArtin34 - помощник
Ще сложа гумена настилка. От там нататък ще се отоплявам с газова печка.
zmiori - специалист
Конкретизирай какво означава гумена настилка?
kozl - майстор
MArtin34 написа:
Ще сложа гумена настилка. От там нататък ще се отоплявам с газова печка.
А какви са стените и покрива на този гараж? Газовата печка генерира H2O. Ако тавана ти не е с добра изолация ще завали дъжд от конденз. И добре, че за лепенето не трябва набор от стомана (инструментариум), иначе ръждата не прощава.
burkov - специалист
За пода, няма какво да направиш. Най-добре както казват колегите, помисли за стените и тавана.
За пода само помисли, за настилка, която лесно се мете и мие. Че с тия фолиа, бая боклук и вода ще има със сигурност.
Също ако това е подземен гараж, подсигури си въздух. С тази печка, ще береш ядове.

Тема "Каква изолация да сложа на под в гараж с канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: