Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте,

Наводнявам съседа долу, тъй като покрай тръбите за парното минава вода всеки път като се пуска душа у нас.

С какво и как да оправя проблема? Предложиха ми с обикновен силикон да запълня, но нещо не ми се струва достатъчно (без да разбирам).

Прикачвам снимка.

благодаря!

Прикачен файл

parno.jpg
parno.jpg (92.52 KиБ) Видяна 3085 пъти
preslav - майстор
Проблемът е, че тръбите "дишат" и каквото и да сложиш ще се разбие рано или късно. Преди години при нас се прекарваха тръби за топла вода покрай съществуващите "лири" за отопление, направих кофраж от долна страна и залях със силен цименто-пясъчен ратвор, сега се продават готови флекс смеси (лепила). Въпросът е над тръбите да "надзидаш" 3-4-5 см. , да няма ямка , да не се образува локвичка около тях. Не съм пробвал, но е вариант да залееш кухината с разтопена сяра - след изстиването си сярата увеличава обема си и "стяга" всичко наоколо, но не е флекс т.е. може и да поддаде. Не ти пречи да опиташ, а после да споделиш.
EDI - майстор
Епоксидна смола и заливаш с връх.
iliya_i - майстор
Цокъл поне 5 см вертикална плочка покрай тръбите, отвътре залято с циментов разтвор или лепило за плочки.
kozl - майстор
preslav написа:
Проблемът е, че тръбите "дишат" и каквото и да сложиш ще се разбие рано или късно. Преди години при нас се прекарваха тръби за топла вода покрай съществуващите "лири" за отопление, направих кофраж от долна страна и залях със силен цименто-пясъчен ратвор, сега се продават готови флекс смеси (лепила). Въпросът е над тръбите да "надзидаш" 3-4-5 см. , да няма ямка , да не се образува локвичка около тях. Не съм пробвал, но е вариант да залееш кухината с разтопена сяра - след изстиването си сярата увеличава обема си и "стяга" всичко наоколо, но не е флекс т.е. може и да поддаде. Не ти пречи да опиташ, а после да споделиш.
Това със сярата до стоманените тръби изобщо не го мисли, че комшията се удави :lol: H2SO4 го грози, стоманените тръби като увреди :shock:
Грабвай уплътнителя от полиуретана дет продава се като салама. И пълни мажи, от към гърба и около плочките обиколи и със ивица ги застъпи, докато ниво се извиси, сант поне над плочките да отстои. И дано само в туй да е проблема и повеч течове да нема :wink:
radius - майстор
И като набримчат парното и тръбите мръднат с 1см ( ако е на 10ет. като мен)? Трябва нещо надигнато да се направи, за да не задържа водата там, пък те нека си шават.
kozl - майстор
От тая снимка само мога да гадая на къде пръска душа. Ако пръска по тръбите - прага не е препядствие за водата. Да покрие тръбите с куфар - сигурно не е подходящо, че ще намали отоплението. Та се въздържах от предписание за праг с куфар.
preslav - майстор
kozl написа:
preslav написа:
Проблемът е, че тръбите "дишат" и каквото и да сложиш ще се разбие рано или късно. Преди години при нас се прекарваха тръби за топла вода покрай съществуващите "лири" за отопление, направих кофраж от долна страна и залях със силен цименто-пясъчен ратвор, сега се продават готови флекс смеси (лепила). Въпросът е над тръбите да "надзидаш" 3-4-5 см. , да няма ямка , да не се образува локвичка около тях. Не съм пробвал, но е вариант да залееш кухината с разтопена сяра - след изстиването си сярата увеличава обема си и "стяга" всичко наоколо, но не е флекс т.е. може и да поддаде. Не ти пречи да опиташ, а после да споделиш.
Това със сярата до стоманените тръби изобщо не го мисли, че комшията се удави :lol: H2SO4 го грози, стоманените тръби като увреди :shock:
Грабвай уплътнителя от полиуретана дет продава се като салама. И пълни мажи, от към гърба и около плочките обиколи и със ивица ги застъпи, докато ниво се извиси, сант поне над плочките да отстои. И дано само в туй да е проблема и повеч течове да нема :wink:
Благодаря за корекцията - има доста по-модерни начини за производство на H2SO4 в домашни условия - https://www.youtube.com/watch?v=t5nHi5_Obd8.
Не съм химик, но не намерих информация сярата да взаимодейства с водата, а за взаимодействие с желязото ще трябват температури , които никоя топлофикация не може да осигури. Пак казвам, че не съм химик, може сапуните и шампоаните да играят ролята на катализатор, а също така е възможно тръбите да са изгнили в мястото на прехода през плочата - там подходът ще е друг.

Тема "Теч покрай тръбите за парно - каква изолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: