• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
peshaka11 - напреднал
Здравейте , имам една присвоена тераса последен етаж с метални керемиди , отдолу е минерална вата и картон , но се появяват мокри петна сутрин от конденз.
Гледах в интернет клипчета как се топлоизолира с въпросната пяна ,дали ще е удачен варианта при мен , да сваля картона , да извикам фирма да напръска около 20мм слой с пяната и след това да сложа нов картон с пароизолация преди него ?

Благодаря предварително.

п.п. като друг вариант ми идва на акъла за да ме бутам картона отгоре да сменя ламарините с термопанел ( покрива не е голям около 12м2)
kozl - майстор
Дали не е по ефективно да положиш слой пароизолация м-у картона и ватата :?
peshaka11 - напреднал
Достатъчно ли ще е за да спре конденза? И къде се монтира ,че съм доста бос в сферата :) ? преди да затвояря с новия картон , да опъна пароизолация?
preslav - майстор
Разгледай този сайт - http://www.mkmgrup.eu/building/roof-sys ... -keremidi/ - мисля, че всичко е много добре показано и според твоя случай ще си оправиш нещата.
peshaka11 - напреднал
Ако правилно съм разбрал от сайта под ламарината лепя хидро изолацията ,след нея редя ватата след това парозизолацията и картона ?
peshaka11 - напреднал
Здравейте, отново , това е външната част , вътре е същото ,но с вата и картон.

Прикачен файл

IMG_20171216_073310_921.jpg
preslav - майстор
peshaka11 написа:
Ако правилно съм разбрал от сайта под ламарината лепя хидро изолацията ,след нея редя ватата след това парозизолацията и картона ?
Аз, ако правилно съм разбрал прочетеното и видяното, мисля че най-важният елемент е двойната летвена скара и осигуряването на вентилационни отвори в долния и горния край на конструкцията. Правилно ориентираните гредички образуват вентилируеми тунели под ламарината, кондензът образувал се от долна страна на керемидите се "окапва" върху паропропускливата мембрана и се стича в улука или просто се изпарява (вентилира). Така направената конструкция не позволява на керемидите да гният от образувалия се конденз, а също така през лятото не позволява "напичане" на покрива. Под мембраната се слага вата, тя е не само топло, но и шумо изолатор, накрая затваряш с картон, ламперия или каквото там ти харесва за декорация. Говоря за мембрана, а не за найлон, черна хартия, винилови платна и т.н. - мембраната не пропуска капките образували се от конденза по керемидите, но позволява на парите да излязат от помещението ти и да не се получава конденз по картона или във ватата.
При твоите малки размери можеш да си позволиш да ползваш най-качествените материали, но аз не бих се наел да си правя такова нещо сам.
Сега видях, че си постнал снимка - скарата я имаш, обърни внимание на написаното по-горе и най-вече на осигуряването на вентилационни отвори в основата и билото на покрива.
Последна промяна от preslav на съб дек 16, 2017 7:52 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Предполагам, че от Вадим ще получиш полезен и точен съвет, но пиши за колко дебела вата си оставил място, че на снимката примерно аз не мога да се ориентирам.
peshaka11 - напреднал
Днес при малкия сняг в София пак и намокрило картона , за разстояние ще премеря с точност ,но в най-високата част предполагам е около или над 20см.
  • 1
  • 2

Тема "Изолация с полиуретанова пяна против конденз на метални керемиди?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: