• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Руди - майстор
zz_stefanov написа:
Късно реагирам, че има тулен зид под земята. Отливането на армиран бетонен пояс дебел 10 см около тухлите под земята и след това хидроизолация и дренаж ще ги укрепи, но е много работа. Пак има вероятност влагата проникне изотдолу на основите.
Когато сравняваш вариантите не си мисли за влагата.
Ако укрепиш основите навреме, ще имаш къща - с влага или не в долния етаж.
Ако не вземеш мерки - ще нямаш къща. И няма да имаш проблем с влагата.
Когато се влагат пари в строителство, трябва да е с дълъг срок,
защото парите не са малко. Изборът е твой. Успех!
preslav - майстор
stridata написа:
Ако дренаж и хидроизолация на основите са две различни неща, дренаж ще направя задължително. С наличните бачкери си мисля, че няма да ми глътне нито физически труд нито много средства?
Изолирането на основите от влагата е комплекс от мероприятия включващи полагане на хидроизолация и направата на дренаж, поотделно нито само хидроизолация, нито само дренаж ще решат проблема. Обърни внимание на това, което Руди е написал за бетона.
stridata - специалист
Руди, въобще не го разбрах, защото не съм майстор по хидроизолации!
От всичко което написахте си задавам няколко сигурно за вас много тъпи въпроси:
1. Ако влагата идва отдолу, защо вътрешните стени нямат влага, само тази в най влажната стая и то един метър от другата стена?
2. Защо преди да преместя градината и да спре да се отоплява и живее в тази къща не е имало проблем с влага в мазето? От снимките не се вижда, но точно този ъгъл е и ъгъла с най ниско ниво в двора.
3. Защо другите две външни стени нямат влага?
4. Как тази къща с тая влага е оцеляла 60 години без да се е разрушило квото и да било в мазето?
5. Сондата ми е на 6м. от къщата, водата е на 8-мия метър, това има ли общо с височината на подпочвените води?

Принципно нещата отиват към експертно мнение от някой про на място, но все пак да си поговорим още малко :partyman:
Andri01 - майстор
Това го написах още в първите си постови,но...! Търсиш хидрогеолог / фирма/ и чрез ръчни сондажи ща ти кажат :посоката на водната жила,дълбочина и начин за справяне с проблема! Лично съм минал по този път отдавна! Всичко друго е чесане на клавиатурата и закопаване/усвояване / на едни пари!!! Но ти си знаеш,парите са си твои!
stridata - специалист
При положение, че ми се предлагат решения от 500лв. до 5000лв. Задължително ще си повикам фирма!
Руди - майстор
stridata написа:
Руди, въобще не го разбрах, защото не съм майстор по хидроизолации!
Не е нужно да си майстор по хидроизолации. Аз писах изключително за конструктивната сигурност.
stridata написа:
1. Ако влагата идва отдолу, защо вътрешните стени нямат влага, само тази в най влажната стая и то един метър от другата стена?
Един от източниците на влага са дъждовете. Къщата е чадър. Нормално е отвън да е по-мокро.
stridata написа:
2. Защо преди да преместя градината и да спре да се отоплява и живее в тази къща не е имало проблем с влага в мазето? От снимките не се вижда, но точно този ъгъл е и ъгъла с най ниско ниво в двора.
Когато в едно помещение не се живее - то не се отоплява и не се проветрява.
Влагата, която се покачва по стените се задържа. Избива мухъл...
stridata написа:
3. Защо другите две външни стени нямат влага?
Вероятно имат влага, но по-малко. Водата тече надолу...
stridata написа:
4. Как тази къща с тая влага е оцеляла 60 години без да се е разрушило квото и да било в мазето?
Влагата както казваш, е оскоро. Въпрос на време е нещо да се повреди. Ако искаш да изчакаме?
stridata написа:
5. Сондата ми е на 6м. от къщата, водата е на 8-мия метър, това има ли общо с височината на подпочвените води?
Би трябвало при редовно водочерпене, около сондата водата да е с понижено ниво.
stridata написа:
Принципно нещата отиват към експертно мнение от някой про на място, но все пак да си поговорим още малко :partyman:
Подкрепям!
theagent - специалист
stridata написа:
... 4. Как тази къща с тая влага е оцеляла 60 години без да се е разрушило квото и да било в мазето?
...
Влагата действа бавно, но сигурно. На места, където омокрената стена може и да мръзне през зимата, резултатът ще е още по-"прекрасен". Както си му няма нищо, така от един момент щетите започват да личат все повече. При положение, че става въпрос не само за "козметични" проблеми, а за вероятност от увреждане на носещи стени, не е добра идея проблемът да се подценява.
Така че най-добре се консултирай със специалисти на място, изясни откъде идва водата и взимай мерки да отрежеш достъпа и до стените, колкото се може по-скоро. Ако държиш на къщата де.
optimeon - специалист
theagent написа:
stridata написа:
... 4. Как тази къща с тая влага е оцеляла 60 години без да се е разрушило квото и да било в мазето?
...
Влагата действа бавно, но сигурно. На места, където омокрената стена може и да мръзне през зимата, резултатът ще е още по-"прекрасен". Както си му няма нищо, така от един момент щетите започват да личат все повече. При положение, че става въпрос не само за "козметични" проблеми, а за вероятност от увреждане на носещи стени, не е добра идея проблемът да се подценява.
Така че най-добре се консултирай със специалисти на място, изясни откъде идва водата и взимай мерки да отрежеш достъпа и до стените, колкото се може по-скоро. Ако държиш на къщата де.
Благодаря за информацията!

Optimystica - SEO оптимизация
radius - майстор
Що не идеш да се оптимизираш някъде другаде ми си налазил форумите?
Andri01 - майстор
Още един навлек цъфна тука :). :axe:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Влага в Приземен етаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: