• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
preslav - майстор
stridata написа:
Пътеките са ги правили наще преди година или две, направо не ми се мисли ако трябва да излея тия пари в мивката.... :rolleyes:
От написаното разбирам, че няма вариант да не права хидроизолация отвън? Дренажа и разширяване на пътекети няма ли да стане? Ако почна да го отоплявам нямали да се промени нещо? Аз долу ще имам котле, тая стая дето виждате ще има някакви уреди за спорт, и до нея една малка стая за риболовните ми забежки. Чудя се и друго, това по някакъв начин не разрушава ли основите на къщата?
Не виждам проблем да направиш дренажа по периферията на пътеките, дори може да се окаже по-добър вариант за да не се подкопават основите. Остава да решиш проблема между пътеките и стената на къщата да не минава нищо, но с подходяща хидроизолация това е постижимо. Направи това на първо време и изчакай поне година за да си сигурен, че нищо не избива под пода. Котлето много ще помогне за изсушаване на помещението, но няма да помогне срещу "гниенето" на основата - виждам, че е тухла, а не знам дали си виждал какво се случва с тухла кисната във вода. Според мен водата ти е основно отвън, а не под пода, отстрани външното подгизване, а после мисли за подподовото.
Andri01 - майстор
Ами ако водата идва от срещуположната страна на пътеката?? :? Проблема остава!
preslav - майстор
Andri01 написа:
Ами ако водата идва от срещуположната страна на пътеката?? :? Проблема остава!
Всичко е възможно, аз говоря за дренаж околовръст беза да се разбиват новите пътеки. На ясно съм, че изолацията тип яйчена кора си има своя смисъл, но е предназначена само за изолиране на стената или основите под нивото на почвата. В случая хипотезата е, че водата идва отстрани, а не отдолу, но във всички случаи трябва да се започне отвън, а не от стените вътре в помещенията.
stridata - специалист
Понеже е зима и е много кално ги хващам да бутнат сичко от стените и да изкопаят пода и го замразявам, докато не направя дренаж отвън.
Отвътре за пода като изсъхне есента, слагам пясък, чакъл или квото там трябва, найлон и отливам бетон. Стените ще видя някаква технология за влага.. Сега някакви препоръки да дадете за този дренаж? Материали, дълбочина, широчина, някаква специфика?
preslav - майстор
stridata написа:
Понеже е зима и е много кално ги хващам да бутнат сичко от стените и да изкопаят пода и го замразявам, докато не направя дренаж отвън.
Отвътре за пода като изсъхне есента, слагам пясък, чакъл или квото там трябва, найлон и отливам бетон. Стените ще видя някаква технология за влага.. Сега някакви препоръки да дадете за този дренаж? Материали, дълбочина, широчина, някаква специфика?
http://vbox7.com/play:4e42bce1d8&start=5 - в общи линии е това. Ако се огледаш в нета има още десетки клипове.
Andri01 - майстор
"...Сега някакви препоръки да дадете за този дренаж? Материали, дълбочина, широчина, някаква специфика?..." В общи линии препоръките ги написах. Моя дренаж ,заедно с проучването го прави фирма от Варна. мога да дам координатите им,но предполагам това не те топли.Предложение/изпитано/: като заливаш с цимент пода,остави едно"кладенче"-дупка към 0,5м. дълбока и ако се наложи от там с потопяема помпа да изтегляш водата,до като направиш същинския дренаж.
zz_stefanov - майстор
stridata написа:
....Сега някакви препоръки да дадете за този дренаж? Материали, дълбочина, широчина, някаква специфика?
Andri01 и preslav ти дадоха добри съвети. Проблема при теб е, че пода е на около 1,40 м. А твоя дренаж трябва да се прокара под нивото на основите. Ако нямаш някакъв естествен наклон на терена и водата да се отича сама, ще трябва да правиш и дренажна шахта с помпа.
Последна промяна от zz_stefanov на пон яну 08, 2018 7:27 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
Май никой не обърна внимание на моето предложение. :? Вероятно съм в грешка....
stridata - специалист
Чираче написа:
Май никой не обърна внимание на моето предложение. :? Вероятно съм в грешка....
Напротив, сигурно това е най-доброто, но не мога да си го позволя финансово, а и даже не искам да си помислям, че ще изхвърля миналогодишните пътеки в кофата. Принципно се намираме в най-високата точка на селцето, всички къщи около мен са с приземни етажи, нямат хидроизолация на основите и го нямат този проблем. Все си мисля или поне се самонавивам, че в това мазе не е живяно 10-15 години и че ако направя дренаж и един по стойностен ремонт + парното, ще намали ме тая влага в пъти а ако това означава ремонта на 4-5 години, въдиците ми ще преглътнат влагата :rolleyes: Дано не падне къщата само!
Andri01 - майстор
Всичко е пари на вятъра,ако водата не се улови преди да мине под пода или в стените!! но все пак ти си решаваш. Най добре потърси фирма-поне за консултации!!! Пиша го от личен опит,нооо...ти си решаваш! :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Влага в Приземен етаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: