• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
medel76 - специалист
Andri01 написа:
Не. Елементарно е: двата климатика са един над друг.Неговия е под този на комшията. Козирката от ПВЦ я монтирах с 4бр. шини ,върху неговия и е залепена за стената ,на която е монтиран самия климатик.Уплътнява се линията в който ПВЦ-то ляга на стената. Така водата от горния се стича по ПВЦ на долу,не попада върху климатика,не мокри стената от пръските .Това е.
а на стената на нейната височина не слагаш ли плоскост,ако случайно от козирката пръсне да не мокри стената.С какви размери е тази плоскост?колко см е дълга пред климатика ?
Andri01 - майстор
На стената не слагам. Наклона е към 60 гр,горе-долу. така,че няма как да отидат пръски към стената. А самата ПВЦ плоскост излиза от климатика към 50-60 мм. отпред и в страни. От двете страни даже малко я подгънах на долу с пистолета за топъл въздух.
medel76 - специалист
Andri01 написа:
На стената не слагам. Наклона е към 60 гр,горе-долу. така,че няма как да отидат пръски към стената. А самата ПВЦ плоскост излиза от климатика към 50-60 мм. отпред и в страни. От двете страни даже малко я подгънах на долу с пистолета за топъл въздух.
а каква беше плоскостта с каква дебелина?Може ли на намериш в нета снимка на тази плоскост?
С какво я закрепи за климатика?Него пробили го?
Andri01 - майстор
Плоскоста ПВЦ-не му знам типа и марката.Просто такава имах в гаража. дебелина към 5мм/ не съм я берил/. Климатика не съм го пробивал. Направих рамка от шина 30/3 ,4бр. крачета/ 2 по 2 с различна дължина-за наклона/,горе съответно огънати и отвори за болчетата за закрепванена ПВЦ-то. Рамката влезе към 40мм / по спомен/ върху климатика. Правих го с подръчни материали.
medel76 - специалист
Andri01 написа:
Плоскоста ПВЦ-не му знам типа и марката.Просто такава имах в гаража. дебелина към 5мм/ не съм я берил/. Климатика не съм го пробивал. Направих рамка от шина 30/3 ,4бр. крачета/ 2 по 2 с различна дължина-за наклона/,горе съответно огънати и отвори за болчетата за закрепванена ПВЦ-то. Рамката влезе към 40мм / по спомен/ върху климатика. Правих го с подръчни материали.
ясно.А от мазилката ли изкърти на изолацията за да сложиш улея?Със силикон ли запълни после
Andri01 - майстор
С един секач направих канала ,там влезе ПВЦ-то и после го замазах. Някаква полиуретанова пяна мисля,за външно използване. Същото става и със силикон.
Руди - майстор
Със съседите над мен монтирахме бяла PVC тръба ф50 със скоби вертикално покрай прозорците, където са климатиците. На всеки
етаж има разклонител на 45 гпрадуса, включително и за етажа под мен, където още няма климатик. Всеки си вкарва конденза с гофрирана тръба. Излиза по-евтино, пък и ефективно от къртене, ръждиви рамки, козирки от всякакви отпадъчни тенекии, плоскости и силикони.
Тръбата се монтира с по две скоби, без да се кърти изолацията - горе и долу на всеки прозорец.
Скобите и тръбата струваха към 15-16 лв за етаж. Разклонителите трябваше да боядисаме, щото намерихме само сиви и оранжеви.
Пък на по-новите кооперации тези тръби са вградени в изолацията...
medel76 - специалист
Руди написа:
Със съседите над мен монтирахме бяла PVC тръба ф50 със скоби вертикално покрай прозорците, където са климатиците. На всеки
етаж има разклонител на 45 гпрадуса, включително и за етажа под мен, където още няма климатик. Всеки си вкарва конденза с гофрирана тръба. Излиза по-евтино, пък и ефективно от къртене, ръждиви рамки, козирки от всякакви отпадъчни тенекии, плоскости и силикони.
Тръбата се монтира с по две скоби, без да се кърти изолацията - горе и долу на всеки прозорец.
Скобите и тръбата струваха към 15-16 лв за етаж. Разклонителите трябваше да боядисаме, щото намерихме само сиви и оранжеви.
Пък на по-новите кооперации тези тръби са вградени в изолацията...
това е по добрия вариант ако съседа ти не е не селян,а СЕЛЯНДУР!!
  • 1
  • 2

Тема "пробиване на външна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: