• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
medel76 - специалист
Да ви попитам:
Искам да пробия външната си изолация за да си направя козирка над климатика.Капе ми от климатика на по горния етаж и ми мокри моята изолация
Моля да ми кажете дали е удачно да се пробива?
И проблем ли е за изолацията да ми е мокра често?

Благодаря на всички включели се!!!
kozl - майстор
Каква изолация - да беше писал.
Ако е топлоизолация с шпакловка и фасадна мазилка къде искаш да пробиваш за козирка. И не е ли по-удачно да монтирата тръба за отводняване на климатиците. Е ще трябват и тави, тва са пак допълнителни пари :?
А и при козирката требе да се защити стената зад нея щото ще плиска от падащите капки.
Ако е от ламарина ще е шумно.
medel76 - специалист
kozl написа:
Каква изолация - да беше писал.
Ако е топлоизолация с шпакловка и фасадна мазилка къде искаш да пробиваш за козирка. И не е ли по-удачно да монтирата тръба за отводняване на климатиците. Е ще трябват и тави, тва са пак допълнителни пари :?
А и при козирката требе да се защити стената зад нея щото ще плиска от падащите капки.
Ако е от ламарина ще е шумно.
изолация със стерео пор.Тъпия ми комшия слага някакви къси тръби и ми излиза тъпи оправдания и не ми се разправя.Много си прав,но ще гледам да се сложи и някаква плоскост и на стената да е на височина също,но идея още нямам никаква
Andri01 - майстор
Плоскост / нещо ПВЦ /,закрепена на самия климатик, с голям наклон. Към стената -уплътнител/ силикон/ за външна употреба. Пробвано преди 3-4 години и още си стои.
medel76 - специалист
Andri01 написа:
Плоскост / нещо ПВЦ /,закрепена на самия климатик, с голям наклон. Към стената -уплътнител/ силикон/ за външна употреба. Пробвано преди 3-4 години и още си стои.
Много ти благодаря и аз съм мислил така като вариант но не знаех дали ще издържи?Какво имаш предвид като уплътнител за стената?Благодаря
Andri01 - майстор
Честно ,не помня какво съм ползвал вече. Плоскоста я закрепих към климатика / по размери малко по голяма/,да не мърда от вятъра,направих пътечка / към 2-3мм/ в мазилката и там я замазах. Виж има силикон или някакъв полиуретанов уплътнител за външна употреба. наклона трябва да над45 гр,за да не отиват пръски към стената
medel76 - специалист
Andri01 написа:
Честно ,не помня какво съм ползвал вече. Плоскоста я закрепих към климатика / по размери малко по голяма/,да не мърда от вятъра,направих пътечка / към 2-3мм/ в мазилката и там я замазах. Виж има силикон или някакъв полиуретанов уплътнител за външна употреба. наклона трябва да над45 гр,за да не отиват пръски към стената
Би ли ми изпратил снимка?
Andri01 - майстор
Не мога,климатика е на един приятел,а той в момента е на рейс. Живее във Виница. Даже това,което ползвах за уплътняване към мазилката ,той го купи от тамошния магазин.
medel76 - специалист
Andri01 написа:
Не мога,климатика е на един приятел,а той в момента е на рейс. Живее във Виница. Даже това,което ползвах за уплътняване към мазилката ,той го купи от тамошния магазин.
като си дойде.Не можеш ли от вън да го снимаш за да придобия представа?
Andri01 - майстор
Не. Елементарно е: двата климатика са един над друг.Неговия е под този на комшията. Козирката от ПВЦ я монтирах с 4бр. шини ,върху неговия и е залепена за стената ,на която е монтиран самия климатик.Уплътнява се линията в който ПВЦ-то ляга на стената. Така водата от горния се стича по ПВЦ на долу,не попада върху климатика,не мокри стената от пръските .Това е.
  • 1
  • 2

Тема "пробиване на външна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: