Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
ve4er - напреднал
Здравейте. Направихме навсякъде бетонни основи и колони на първия етаж на стара къща, гредоред - укрепихме я. Долепихме една постройка 30м.кв. Сега ще разчистваме и имаме намерение да поставим около цялата нова и стара сграда хидроизолация, едно малко багерче ще копае. Нямам проблем с вода и влага в къщата, превантивно за в бъдеще, знае ли човек вода е все пак днес я няма утре има. Въпроса ми е след като се изкопае под основи и постави мембраната, трябва ли да се насипва после изкопа около сградата с нещо там речни камъни дребни имало някакви ми споменават. Нужно ли е това, знам че това се прави при дренаж само, ще има пътеки (циментови павета ли не знам още),около сградата от едната страна само.
Руди - майстор
След като се постави мембраната е добре да се вземат мерки
тя да се предпази от нараняване (надраскване, пробиване) с обратния насип.
Или с полиетилен висока плътност (от типа на фундалин),
или XPS, или с нещо подобно. Обратният насип няма нужда да
е специален, само да не е хумус - да няма корени, керамични или
органични съставки, които ще изгният с времето и ще ти слегне
пътеката. Хубаво да се трамбова насипа на тънки пластове.
Все пак има почви (льос, чернозем) които са неподходящи
за засипване заради набъбване, напукване или пропадане при намокряне
и изсъхване.
TheCharmedOne - помощник
http://domgradina.net/%D1%85%D0%B8%D0%B ... %B0%D0%BA/ - тук има много важна и полезна информация относно хидроизолацията. Прочети и ще придобиеш по-голяма представа. Потърси още в този сайт има доста интересни неща. Надявам се, че ще ти помогнат да разрешиш проблема си.

Тема "Хидроизолация на пристройка и къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: