Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
meneldor - помощник
Здравейте,
На две стаи точно около и под дограмата има много влага, от която пада латекса. Малко подробности:
  • Приземен етаж. Нивото отвън е вдигнато с бетон и изглежда все едно етажа е вкопан.
  • Къщата е тухли 1-ци(приземният етаж), така я купих и не съм на 100% сигурен какво е изпълнението.
  • Според съседите, е правена хидроизолация и дренаж. Колко качествено незнам
  • Има 5см топлоизолация, предполагам с фибран
  • Тази влага е само в две стаи, чиито прозорци не са от една и съща страна
  • На етажа не се живее и прозорците постоянно са открехнати! Тоест се проветрява постоянно. Единият прозорец дори е под тераса.
Ето малко снимки:
Прикачен файл:
20180630_092750_2.jpg
Прикачен файл:
20180630_092710_2.jpg
Прикачен файл:
20180630_092702_2.jpg
Прикачен файл:
20180630_092638_2.jpg
Прикачен файл:
20180630_092622_2.jpg

Има още една снимка на вторият прозорец отвън, но не ми позволява форума да я прикача. Викал съм всякакви "майстори" и файда никаква. Човек, който слага дограма, каза че има отвори отвън и конденза не е запечатан. Под тези петна няма влага! Тоест не би трябвало да е капилярна.
Единственото ми предположение е неправилно изпълнена топлоизолация и тази вода да се стича по нея отгоре, и да се събира около дограмата.
Руди - майстор
Възможно е лошо уплътнение на подпрозоречната
дъска отвън към страниците и оттам да влиза
влага под нея.
meneldor - помощник
пон юли 02, 2018 11:39 amРуди написа:
Възможно е лошо уплътнение на подпрозоречната
дъска отвън към страниците и оттам да влиза
влага под нея.
По мои наблюдения влагата я има дори когато прозорецът дори бе е бил мокрен отвън. Единият (под терасата) със сигурност не е виждал вода. Поради това, че хора на етажа не живеят, единствената влага трябва да е от цветята, а те не се поливат често. Това е снимка на другият прозорец отвън:
Прикачен файл:
20180630_092810_2.jpg

Фугите съм ги инспектирал многократно. На някои места дори сложих силикон за по-сигурно.
КИМИ - специалист
пон юли 02, 2018 10:18 ammeneldor написа:
Единственото ми предположение е неправилно изпълнена топлоизолация и тази вода да се стича по нея отгоре, и да се събира около дограмата.
Единия ти прозорец е под тераса, което изключва теч зад топлоизолацията.

Прочетох "цветята не се поливат често...",
НО в тези случаи домакинята често се презастрахова и
не преценява обема на подложките... :mrgreen:
iliya_i - майстор
Проблемът сезонен ли е? Само лятото ли е влагата или и зимата?
Прозорците зимата пак ли са открехнати?

Да не е:
viewtopic.php?f=23&t=56042&p=829515&hil ... B5#p829515
meneldor - помощник
пон юли 02, 2018 6:48 pmiliya_i написа:
Проблемът сезонен ли е? Само лятото ли е влагата или и зимата?
Прозорците зимата пак ли са открехнати?

Да не е:
viewtopic.php?f=23&t=56042&p=829515&hil ... B5#p829515
Не е сезонен. Миналото лято в края боядисахме и започна да пада след 1-2 месеца. Зимата се проветрява също.
kozl - майстор
Конденз по стъклата има ли често?
Защо наблягаш на проветрението? В два от три поста пишеш, че се проветрява.
Аз предполагам недовиждам, защото на първата снимка не личи да е уплътнена добре фугата м-у плочките и профила на дограмата. Дренажните отвори са високо, което предполага, а и дори се вижда, че отдолу има така наречения транспортен профил.
Защо е дупчен профила на прозорците в долния ъгъл отвън? Това подсказва за съмнение за нарушени камери и проникване на вода м-у камерите.
Ако имаш интензивно отделяне на конденз, то стичайки се на вътрешната PVC дъска, водата има вероятност да се насочи точно в ъглите на прозореца, където нямаш защита и ще попие в стените.
Друго, което се сещам е да е пробит долния профил и да са нарушени камерите, при което влязлата в дренажните канали вода, вместо да изтича през дренажните отвори се стича под прозореца в местата на пробиване на долния профил. То за тва е по-удачно дограмата да не се анкерира в долния хоризонтален профил.
Освен това виж под отваряемите крила да не се е отцепила заварката на профила в ъглите на рамката при дренажния канал и да пропуска вода. Дренажните отвори правилно ли са пробити?
Може да направиш проба като наливаш по малко вода в дренажния канал под отваряемото крило и да следиш дали няма да избие мокро нейде в стената.
meneldor - помощник
вт юли 03, 2018 8:00 amkozl написа:
Конденз по стъклата има ли често?
Защо наблягаш на проветрението? В два от три поста пишеш, че се проветрява.
Не е умишлено :) По стъклата няма конденз. В стаите освен цветята няма нищо живо в момента.
вт юли 03, 2018 8:00 amkozl написа:
Аз предполагам недовиждам, защото на първата снимка не личи да е уплътнена добре фугата м-у плочките и профила на дограмата. Дренажните отвори са високо, което предполага, а и дори се вижда, че отдолу има така наречения транспортен профил.
Уплътнена е, но с теракол, защото фугата беше много голяма. Отгоре е боядисано с фасаген. Не мисля, че голямата фуга отвън е проблем. Там почти никога не съм виждал вода. Прозорците са доста навътре.
вт юли 03, 2018 8:00 amkozl написа:
Защо е дупчен профила на прозорците в долния ъгъл отвън? Това подсказва за съмнение за нарушени камери и проникване на вода м-у камерите.
Ако имаш интензивно отделяне на конденз, то стичайки се на вътрешната PVC дъска, водата има вероятност да се насочи точно в ъглите на прозореца, където нямаш защита и ще попие в стените.
Това е останало от коаксиален кабел за телевизия.
вт юли 03, 2018 8:00 amkozl написа:
Друго, което се сещам е да е пробит долния профил и да са нарушени камерите, при което влязлата в дренажните канали вода, вместо да изтича през дренажните отвори се стича под прозореца в местата на пробиване на долния профил. То за тва е по-удачно дограмата да не се анкерира в долния хоризонтален профил.
Освен това виж под отваряемите крила да не се е отцепила заварката на профила в ъглите на рамката при дренажния канал и да пропуска вода. Дренажните отвори правилно ли са пробити?
Може да направиш проба като наливаш по малко вода в дренажния канал под отваряемото крило и да следиш дали няма да избие мокро нейде в стената.
Викал съм хора от фирми за дограми и казаха, че не виждат проблем в отворите. Тоест не са запушени. Кое е "отваряемото крило", че дограмите са ми малко непозната територия :)
kozl - майстор
Като гледам снимките имаш една неотваряема по-голяма част и едно отваряемо крило. За достъп до дренажния канал под неотваряемата част обаче трябва да се сваля стъклопакета, а това не е за препоръчване, та за това предложих по-лесното.
meneldor - помощник
Викнах човек от една фирма с топлинна камера и влагомер. Не можа със сигурност да разбере къде е проблема, но каза че най-вероятно се стича зад топлоизолацията. Покрива наистина се оказа че тече на някои места. Оправиха го, а се оказа и, че под керемидите няма мушама, а само от тази черната хартия.
Има ли "домашен" начин да разбера относително дали влагата на тези места спада? Този тип влагомери са доста скъпи за аматьорско ползване.

Тема "Влага около прозорците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: