• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
шоп - майстор
Ще направиш пожар с електрожена :!:
dobi4eto - помощник
съб сеп 08, 2018 10:39 amшоп написа:
Ще направиш пожар с електрожена :!:
аха, значи заварките отпадат като опция, благодаря
miliad - майстор
Аз хубаво ти предлагам окачена конструкция, но от последната снимка която си пуснал, виждам че нямаш място за такава. Прозорците ти са до тавана.
Май оставаш на варианта стъргане и нова изравняваща шпакловка.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет сеп 07, 2018 9:21 amdobi4eto написа:
Другото кофти нещо е, че таванът на места е 7 - 8 метра и дори със стълба е трудно достъпно за удобна работа.
Това да не е някаква стара производствена сграда с височина на помещенията от 7-8 метра?
пет сеп 07, 2018 9:21 amdobi4eto написа:
Искам
1. Да съм сигурен че няма да ми падне тавана!
Трябва, първо да кажеш каква е носещата консрукция!
dobi4eto - помощник
привет, мезонет е
констуркцията е панел + профилите
отгоре и отдолу също има П образни метални греди, перпендикулярно на тези Т образните, които са част от констуркцията на блока и са предвидени да носят стъкло като тежест.

аз тежа 115 кг и ходя спокойно отгоре по OSB - тата (издържат лесно, не че ходя всеки ден наггоре надолу по покрива), т.е. здраво е
Тъпото е че тия сторопорите отвърте не са хванати здраво към самите OSBта а само с някво лепило и ме е страх че ако се натрупа шпакловка ще натежи и ще се увисне с формата на обърната костенурка ⏡ цялата констуркция с тези графитените стиропори, мрежата и шпакловката.

затова искам някак си да се до-захване преди да се слага корка и да се изравнява

евентуално бих могъл да прегледам за някви други "таванни решения", примерно да се нашляпа там някаква дизайнерска замаска с релеф или знам ли и аз
Може да се сложи и окачен таван не под ъгъл и да се приключи, но се губи от обема. ще има по добра изолация,м което не ми трябва аз и сега съм доволен.

заявих проект в сайта майстор плюс и се надявам да дойде някой да огледа на място.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Сеизмичната сила е най-голяма на върха на сградата. Най-големи поражения нанасят, падащи предмети и неукрепени тавани. Избягвай мокрите процеси по тавана- мазилки, замазки, шпакловки и пр. Използвай материали, които при разрушаване не вдигат облаци от прахоляк- стоманени греди, дървени плоскости, профилирана декоративна ламарина, PVC, може и корк. Провери връзката между стоманените профили и ст. бетона и ако трябва ги укрепи.
  • 1
  • 2

Тема "Дюбелиране таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: