Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
CYPER - специалист
Имам един гараж за продан в Русе, който има нужда от ремонт и ме интересува груби-ориентировъчни цени за:

1 - Хидроизолация на покрива с течна гума/изомакс - материали и труд
2 - Вътре има канал, който леко се е срутил от едната страна и трябва да се оправи снимка - колко грубо би излязло?
3 - Електромерът и кабелите са окрадени. За да се пусне ток трябва да се вземе нов електромер + да се пуснат кабели + да се плати такса възстановяване. Нещо друго? Сумарно като цена някакви идеи?

Трябва ми просто ориентир за да знам дали аз да го правя и продавам или да го продавам така на по-ниска цена.

Благодаря.
iliya_i - майстор
пет ное 09, 2018 7:59 pmCYPER написа:
3 - Електромерът и кабелите са окрадени.
Те електромерите и кабелите до тях не са ли собственост на ЕРП-то?
Би трябвало да струва 0.00 лева
CYPER - специалист
пет ное 09, 2018 8:08 pmiliya_i написа:
пет ное 09, 2018 7:59 pmCYPER написа:
3 - Електромерът и кабелите са окрадени.
Те електромерите и кабелите до тях не са ли собственост на ЕРП-то?
Би трябвало да струва 0.00 лева
Електромерът + кабелите бяха вътре в гаража.
dts000 - помощник
Здравейте,
Ще Ви отговоря за въпроса относно хидроизолацията:
Мазаната изолация, така наречената течна гума, не е най-удачният вариант /той е лесно изпълним/.
Препоръчвам битумна хидроизолация с посипка. Тук вариантите са много, като варират от 2,50 лв/м2 най-евтините до към 15,00 лв/м2 тези от най-висок клас. Цена от около 6,00 лв/м2 е сравнително добра изолация за гараж.
Материал - 6,00 лв х 1,12 разходна норма . 6,72 лв/м2
Битумен грунд - 1,00 лв /м2
Труд - 5,00 лв/м2 - тук влиза и газта за залепване
Всичко прави - 12,72 лв/м2 добра изолация с изпълнение

Тема "Бюджет за хидроизолация на покрив на гараж + други" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: