Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
marciano - напреднал
Здравейте.Ще правя цялостна хидроизолация на една баня и съм се спрял на 3 вида -Isomat Elastic,Mapelastic и Sika Top® seal-107 elastic.
Причината да се спра на двукомпонентна еластична хидроизолация е,че къщата не се отоплява/ползва зимата и вътре температурата е като външната,може да стигне и -20 градуса.Коя бихте ми препоръчали,задължително ли е да слагам мрежа м/у двата пласта?Банята ще я правя бавно,само уикендите и ако се разхождам в/у пода,да очаквам ли проблеми с покритието?Имам вариант да направя пода с плочки първи,но колко време мога да го оставя само на хидроизолацията,да речем 1-2 седмици ако не го покрия с гранитогрес ще е проблем ли?
chapara - майстор
пет авг 16, 2019 10:12 pmmarciano написа:
Здравейте.Ще правя цялостна хидроизолация на една баня и съм се спрял на 3 вида -Isomat Elastic,Mapelastic и Sika Top® seal-107 elastic.
Причината да се спра на двукомпонентна еластична хидроизолация е,че къщата не се отоплява/ползва зимата и вътре температурата е като външната,може да стигне и -20 градуса.Коя бихте ми препоръчали,задължително ли е да слагам мрежа м/у двата пласта?Банята ще я правя бавно,само уикендите и ако се разхождам в/у пода,да очаквам ли проблеми с покритието?Имам вариант да направя пода с плочки първи,но колко време мога да го оставя само на хидроизолацията,да речем 1-2 седмици ако не го покрия с гранитогрес ще е проблем ли?
1. Mapelastic.
2. Положи мрежата с еластично лепило за плочки, както и хидроизолационната лента по ъглите, вертикални и хоризонтални и след това две ръце хидроизолация. За да ти се разнася добре е желателно основата да е намокрена.
3. Хидроизолацията може да седи с години без плочки, имам бордове на външен балкон 4-та година и не са мръднали въпреки дъжд, сняг, слънце и мраз. А една тераса на клиент е 8-ма година , като в/у изолацията има само изкуствена трева, въпроса е да не я нараниш с нещо твърдо и грубо. Ползвал съм и другите две изолации, но за мен са доста по слаб клас. Подовете на баните ги правя последни, работя с маратонки и газя изолацията, проблеми няма :wink:

П.С. Единствено преди полагането на подовото покритие измий с гъба, т.е. обезпраши изолацията за по добра адхезия. :wink:

Тема "Хидроизолация каква???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: