Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте майстори, :drinkers:

Захванах се с една стая 11м2, да ѝ правя замазка. Настилката беше скърцащ соц паркет от 50-те, със сгурия и летви, изчистих всичко. Отдолу се показа една ронлива плоча, която обработих с Баумит дълбокопроникващ грунд /син/, след което с баданарка нанесох разтвор Церезит СМ11, да се запечата и да спре да се рони- добре се получи. Купих си лазер нивелир, наслагах маяци, демпферна лента по стените. Нивото на замазката на места ще дойде 5-6см, на други 3см. По изчисления, ще ми трябват към 20 торби х25кг., спрял съм се на Марисан Циментол. Производителят препоръчва на торба 25 кг. да се добавят 4.8- 5.2 л. вода. На 20 торби излиза, че трябва да добавя 100 л. вода. Което ме тревожи, притеснява ме дали няма да се просмуче влага в долния апартамент и да стане мазало.
Бих ви помолил да ме посъветвате, необходима ли е хидроизолация преди подовата замазка, ако да- какви са вариантите, може ли да се положи от течната /мазана, едно-, двукомпонентна, за битумна знам, че не става и че смърди много.../ или трябва да е суха смес за бъркане с миксер, като примерно Церезит CR 65?

Ще бъда благодарен за всякакви идеи!
/Бтв, това ми е първата замазка, не съм правил досега, ама човек, ако не опита, няма да се научи.../ :yawinkle:
technaguma.com - помощник
Здравейте,

За да се работи по-спокойно замазката няма да е излишно да се сложат 2-ръце хидроизолация. Бихме Ви препоръчали течна гума "Isoflex-universal". За повече информация можете да прочетете в сайта http://technaguma.com

След изсъхването на хидроизолацията (1-2 дни) замазката я карайте земно-влажна.
Така на 100% няма да има проблем, влага в съседите и все пак ще знаете, че е изолирана основата.
пет окт 25, 2019 1:21 pmtechnaguma.com написа:
Здравейте,

За да се работи по-спокойно замазката няма да е излишно да се сложат 2-ръце хидроизолация. Бихме Ви препоръчали течна гума "Isoflex-universal". За повече информация можете да прочетете в сайта http://technaguma.com

След изсъхването на хидроизолацията (1-2 дни) замазката я карайте земно-влажна.
Така на 100% няма да има проблем, влага в съседите и все пак ще знаете, че е изолирана основата.
Благодаря за отговора ;)
- Течната гума не се ли полага само върху гладки повърхности, защото при мен не е гладка...?
- Ще има ли добро сцепление между Изофлекса и замазката?
- 20 кг. май стигат за 11 м2 /всъщност е 10.5 м2/?
Друго да спомена, земно-влажната я дават с минимум за полагане 4 см., при мен има участъци 3 см., а тук-таме и по-малко...
technaguma.com - помощник
Няма да има проблем със замазката да се направи хидроизолацията. Пускам Ви линк с хидроизолация с течна гума "Isoflex-universal" направена върху замазка, която не е гладка.

http://technaguma.com/ednokomponentna-e ... 123.m47.l3

Като разфасовка 20 кг. ще ви стигнат за посочената площ.

Тема "Хидроизолация преди подова замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: