Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
kolev_k - специалист
Здравейте,става въпрос за щерната на вилата.Явно на 2етепа са я отляли и има цепнатинка около метър дължина.Отвън се образува локвичка,а вътре никнат водорасли.Мисля да разкопая каналче където е цепнатината,ама оттам как.Разни грундове,платна,замазки?Иска ми се и стените в стаята да изолирам,понеже тя е долепена до постройката и има страхотна влажност.Идеи приемам всякакви.Благодаря!
Последна промяна от kolev_k на вт окт 29, 2019 10:18 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Обработвай от вътрешната страна с каквото ти душа иска. Даже и фолио за басейни може да залепиш.
kolev_k - специалист
пон окт 28, 2019 2:21 pmgnt69 написа:
Колко кубика е.
Мисля 8-10
kozl - майстор
пон окт 28, 2019 2:05 pmkolev_k написа:
Здравейте,става въпрос за щерната на вилата.Явно на 2етепа са я отляли и има цепнатинка около метър дължина.Отвън се образува локвичка,а вътре никнат водорасли.Мисля да разкопая каналче където е цепнатината,ама оттам как.Разни грундове,платна,замазки?Иска ми се и стените в стаята да изолирам,понеже тя е долепена до постройката и има страхотна влажност.Идеи приемам всякакви.Благодаря!
Вероятно на 3 етапа. Първо дъното и после стените на 2 етапа. И каква хидроизолация :? вероятно никаква.
Откъде си сигурен, че фугата дъно-стени също не пропуска?
Това
muhala написа:
https://bgr.sika.com/dms/getdocument.ge ... uktsii.pdf
излиза към стотина лева на метър и ще трябва да се инжектират всички фуги за сигурност. Иначе сме го правили и обичайно първо се спират по-значителните течове, защото прикриват по-малките и после пак и пак инжектиране докато се спре всичко.
Аз бих избрал нещо такова
шоп написа:
Обработвай от вътрешната страна с каквото ти душа иска. Даже и фолио за басейни може да залепиш.
Ако избереш хидроизолация на мазане обезателно по ръбовете + еластична хидроизолационна лента.
vlax - майстор
пон окт 28, 2019 2:05 pmkolev_k написа:
Здравейте,става въпрос за щерната на вилата.Явно на 2етепа са я отляли и има цепнатинка около метър дължина.Отвън се образува локвичка,а вътре никнат водорасли.Мисля да разкопая каналче където е цепнатината,ама оттам как.Разни грундове,платна,замазки?Иска ми се и стените в стаята да изолирам,понеже тя е долепена до постройката и има страхотна влажност.Идеи приемам всякакви.Благодаря!
Това го правих преди няколко години.След доста четене използвах някакво циментово лепило аквастоп ,мисля на БОРО беше.
Съвет,разкърти цепнатината леко да видиш какво е състоянието.
При мен цепнатината лесно се ронеше и в един момент зейнаха малки дупки :-D,а сълзеше от доста години.
Предполагам,че и при теб ще е така.Почисти,разкърти,преди да слагаш каквото и да е било,трябва да имаш здрава основа.
:partyman:

Тема "Теч от пукнатина в стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: