Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
muhala - майстор
При нас гаражите текат от едната страна само, плочата има лек наклон към течащите гаражи. На никой не му идва на ум да оправи проблема отгоре. Както и да е. Нагледах се на специалисти, лепяха фибран отвътре. мазаха с теракол и кво ли още не. Нищо не помогна. Обаче едиствения гараж, който успяха да оправят отвътре бе оправен с полиуретан инжектиран с дюзи в цепнатините под много високо налягане. Този гараж сега е сух.

https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... LVM:&vet=1
hard_core - специалист
вт яну 07, 2020 2:27 pmmuhala написа:
Обаче едиствения гараж, който успяха да оправят отвътре бе оправен с полиуретан инжектиран с дюзи в цепнатините под много високо налягане.
Имаш ли представа колко излиза подобна интервенция?
chapara написа:
https://www.mapei.com/bg/bg/produkti-i- ... foundation
Ползвал ли си продукта в подобна ситуация?
chapara - майстор
вт яну 07, 2020 3:58 pmhard_core написа:

Ползвал ли си продукта в подобна ситуация?
Ползвам продукта много често, но в други ситуации, дори съм лепил с него плочки на рифелова ламарина на един магазин, до днес си стоят. По характеристики го дават да удържи и на обратен напор:
Двукомпонентен, еластичен разтвор на циментова основа за хидроизолация на бетонни повърхности, подложени на положително и отрицателно (подналягане) водно налягане
Преди години ползвах подобен , но гръцки матерял в една механа , която беше под кота "0" и течеше. Изискването беше да се свали мазилката и част от хоросана по фугите на зидарията, после обмазване и към процедурата ми дадоха водонепропускаема мазилка за последващо измазване на стената. Аз бях силно скептичен, но впоследствие и безкрайно изненадан че нещата станаха. В твоя случай стената трябва да е идеално чиста и обезпрашена, може да ползваш водоструйка. За нанасяне на матеряла не е необходимо стената и пода да са сухи, а напротив, така матеряла попива пориозно във дълбочина на първа ръка. Трябва да се постигнат минимум 2 мм. дебел слой с 3-4 ръце. :wink:
muhala - майстор
вт яну 07, 2020 3:58 pmhard_core написа:
вт яну 07, 2020 2:27 pmmuhala написа:
Обаче едиствения гараж, който успяха да оправят отвътре бе оправен с полиуретан инжектиран с дюзи в цепнатините под много високо налягане.
Имаш ли представа колко излиза подобна интервенция?
...
Не. Не съм виждал собственика на гаража от много време. Последно видях човека, който инжектираше полиурентан. Стана ми интересно и се разприказвахме. Каза ми също, че тяхната фирма купува такива протекли гаражи, поправя ги и ги продава.
Звънни например на тези и ги попитай : https://ormigon.eu/%D0%B8%D0%BD%D0%B6%D ... %BD%D0%B5/
kozl - майстор
вт яну 07, 2020 3:58 pmhard_core написа:
вт яну 07, 2020 2:27 pmmuhala написа:
Обаче едиствения гараж, който успяха да оправят отвътре бе оправен с полиуретан инжектиран с дюзи в цепнатините под много високо налягане.
Имаш ли представа колко излиза подобна интервенция?
При събития около мен към 100 и над лв. на метър. Инжектира се с пакери, а броят им се определя в зависимост от пропуслкливостта на фугата/пукнатината, за да се получи компактно запълване.
Обаче често се случва като се обработи даден теч, работил като дренаж, водното ниво да се вдигне и да протече от друго място и така пакерите продължават до отказ при спиране на течовете или поради финансови причини :wink:
hard_core - специалист
вт яну 07, 2020 5:22 pmchapara написа:
В твоя случай стената трябва да е идеално чиста и обезпрашена, може да ползваш водоструйка. За нанасяне на матеряла не е необходимо стената и пода да са сухи, а напротив, така матеряла попива пориозно във дълбочина на първа ръка. Трябва да се постигнат минимум 2 мм. дебел слой с 3-4 ръце. :wink:
Няма вода за водоструйка в гаражите, а още по лошото е, че има тънка гипсова шпакловка + винервайс... :rolleyes:
Слагат ли се ленти по ъглите, като се работи с този Mapelastic?
muhala написа:
Не. Не съм виждал собственика на гаража от много време. Последно видях човека, който инжектираше полиурентан. Стана ми интересно и се разприказвахме. Каза ми също, че тяхната фирма купува такива протекли гаражи, поправя ги и ги продава.
Звънни например на тези и ги попитай : https://ormigon.eu/%D0%B8%D0%BD%D0%B6%D ... %BD%D0%B5/
Вчера им влизах в сайта на тези, след като писа за инжектирането. Сигурно ще им звънна....но все още имам надежда да се справя сам. :roll:
kozl написа:
Обаче често се случва като се обработи даден теч, работил като дренаж, водното ниво да се вдигне и да протече от друго място и така пакерите продължават до отказ при спиране на течовете или поради финансови причини :wink:
Това и мен ме притеснява...а е много вероятно да се случи!
chapara - майстор
ср яну 08, 2020 9:30 amhard_core написа:

Няма вода за водоструйка в гаражите, а още по лошото е, че има тънка гипсова шпакловка + винервайс... :rolleyes:
Слагат ли се ленти по ъглите, като се работи с този Mapelastic?

За водоструйка не е нужна напорна вода, обезвъздушен маркуч стига + варел с вода, но шпакловката и всичко :? Лента - да.
hard_core - специалист
ср яну 08, 2020 11:56 amchapara написа:
ср яну 08, 2020 9:30 amhard_core написа:

Няма вода за водоструйка в гаражите, а още по лошото е, че има тънка гипсова шпакловка + винервайс... :rolleyes:
Слагат ли се ленти по ъглите, като се работи с този Mapelastic?

За водоструйка не е нужна напорна вода, обезвъздушен маркуч стига + варел с вода, но шпакловката и всичко :? Лента - да.
Благодаря, chapara!
Лека по лека ще действам...поне сега имам ясен план и конкретен продукт! :)

П.П. Благодаря и на всички, включили се в темата! Ще пиша, като има развитие :wink:

Тема "Хидроизолация на подземен гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: