Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте на всички! Нов съм във форума и се надявам да съм уцелил правилният раздел за моята тема. Проблема е следният. Новодомци сме от годиниа и половина в новопостроена къща, която е с външна изолация. Онзи ден имаше силен дъжд и забелязах, че под вграденият гардероб в спалнята долу в ъгъла има влага. По принцип точно от там минава тръбата на сифона от терасата, която първо прави завой и след това излиза от фасадата за да влезе в улука (дано го обяснявам правилно). Първоначално помислих, че някоя връзка изпуска или самата тръба е спукана някъде (майстора не е обърнал внимание при поставянето). Прилагам и снимка:
Изображение

Няколко дни след това петното изцяло беше изчезнало. Точно тогава обаче отсъствахме от вкъщи и ни нямаше 4 дни, така че не мога да кажа със сигурност колко бързо е изсъхнало. И сега тези дни нямаше нищо включително и снощи, но тази сутрин забелязах, че отново се е появила лека влага. Държа да отбележа, че не е валяло дъжд. Може би от самото време, беше като че ли беше по-влажно през нощта. Долният етаж под нас е все още необитаем и отворен (няма дограма), но нямам представа дали това може да е част от причината за влагата. Като цяло не знам от къде да започна да търся проблема, защото много се притеснявам и искам да го отстраня час по-скоро. Имаме бебе и знам колко вредна е влагата и евентуалната поява на мухъл след време. Моля за Вашите съвети.
chapara - майстор
Това е конденз, докато стане обитаемо от долу попивайте и проветрявайте, и евентуално влагоуловител.

Тема "Влага по стената в спалнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: