Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Martins - специалист
Здравейте,
Проблемът е, че от разрушения ръб на таван на терасата подлизва вода и съответно мазилката пада. Решението като цяло е ясно: махане на компрометираната мазилка, измазване, поставяне водооткапна лайсна. Ако имате други идеи и съвети? Въпросът ми е: при площ 8 кв.м. на тавана на терасата, каква цена е нормална? Две фирми до сега ми дават оферти над 400лв за дейности, които описах. При положение, че армирана варо-циментова мазилка на таван 2 см е около 12лв/ кв.м. труд по информация от нет, какво ли калкулират в тези оферти? Според мен за случая около 100лв труд и 100лв материали е нормално или?

Прикачен файл

IMG_20200329_181707~2.jpg
iliya_i - майстор
Имат си минимална цена, която ти калкулират. Защото този, дето ще ти измаже тези 8 кв.м. на по-голям обект за същия ден би измазал 25-30 кв.м. Та ти смятат цената за тях.
preslav - майстор
Това, което се вижда на снимката не може да се ремонтира за един ден, което означава, че някой ще се разхожда напред-назад поне 3-4 дена, от там идва и цената. Ако на всичкото отгоре става въпрос за някакъв си етаж (различен от първи), обявената цена си изглежда напълно разумна.
Martins - специалист
Моля за препоръки на лично съобщение за фирми, които могат да извършат тази услуга.
шоп - майстор
Нали имахте две оферти от фирми?
Ако 400 лв и отгоре са Ви непосилни, можете и сами. Форума е направи си сам:-)
chapara - майстор
нед мар 29, 2020 7:10 pmMartins написа:
Здравейте,
Проблемът е, че от разрушения ръб на таван на терасата подлизва вода и съответно мазилката пада. Решението като цяло е ясно: махане на компрометираната мазилка, измазване, поставяне водооткапна лайсна. Ако имате други идеи и съвети? Въпросът ми е: при площ 8 кв.м. на тавана на терасата, каква цена е нормална? Две фирми до сега ми дават оферти над 400лв за дейности, които описах. При положение, че армирана варо-циментова мазилка на таван 2 см е около 12лв/ кв.м. труд по информация от нет, какво ли калкулират в тези оферти? Според мен за случая около 100лв труд и 100лв материали е нормално или?
Идеи да искаш :-D
На финала измазване с течна 2К хидроизолация на две ръце за да забравиш за проблема в дългосрочен план :wink:

Ти шегуваш ли се? 400 лв- много? Казаха ти 3-4 дни заради технологично време.Аз бих казал доста повече и при положение че не вали :roll: :wink: Вдигане на скеле вероятно. Обрушване. Намазване с бетонконтакт и изсъхване. Измазване, чирак за подаване на матеряли, всичко е за по две минимум надници. Полагане на водооткап и обмазване цялостно с еластично лепило. Съхнене. Тапициране на фасадата, за да не се ус.ере. Минаване с хидроизолация, съхнене. Втора ръка, съхнене и разтапициране на фасадата. Демонтаж на скеле. Почистване. А матеряли за 100 лв. - имаш много поздрави.

Не разбирам защо все чуждата баница е по-сладка. Запретваш ръкави и за нула време си готов .....с баницата :-D :supz: :tonqe:

Извадка от неусъвременен ценоразпис на 7-8 години:
Поправка / запълване / възстановяване с ВЦМ на повредени участъци
40.00 лв./кв. м

Варо - циментова армирана
20.00 лв./кв. м
до 300 кв. м
19.00 лв./кв. м
от 301 кв. м до 500 кв. м
18.00 лв./кв. м
от 501 кв. м

Обръщане на прозорци, врати, трегери, линейни отсечки с в - ц. мазилка
22.00 лв./м
до 100 м
21.00 лв./м
от 101 м до 300 м
20.00 лв./м
от 301 м

Последното е за линейни метри :wink:
Но сиренето и кашкавала са все същите пари дори и в + :wink:

Успех с измазването :-D

Тема "Таван на тераса - подлизване вода и рушене мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: