• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте на вички имам нужда от съвет за хидроизолация на външна тераса на къщя 25 м3 на мозайка която пропуска вода. Спрял съм се на Течна гума на Вълков и въпроса ми е задължително при полагането на хидроизолацията е полага и армираща мрежа ?
wanderer - специалист
Аз съм хидроизолирал козирка над тераса с гума на Вълков, по спомен горе доло преди 7 години. Досега нямам грижи, но по нея не се ходи. Моят съвет е да си ползваш воала (ако това наричаш армираща мрежа), защото такива икономии после излизат златни.
torbalan - Дървен философ
И аз имам една течаща тераса... :)
technaguma.com - помощник
пон юли 06, 2020 8:48 pmantrazit написа:
Здравейте на вички имам нужда от съвет за хидроизолация на външна тераса на къщя 25 м3 на мозайка която пропуска вода. Спрял съм се на Течна гума на Вълков и въпроса ми е задължително при полагането на хидроизолацията е полага и армираща мрежа ?
[Mod.Edit]: такава информация се предоставя на лично съобщение, не като реклама
nork - специалист
пон юли 06, 2020 8:48 pmantrazit написа:
Здравейте на вички имам нужда от съвет за хидроизолация на външна тераса на къщя 25 м3 на мозайка която пропуска вода. Спрял съм се на Течна гума на Вълков и въпроса ми е задължително при полагането на хидроизолацията е полага и армираща мрежа ?
Разгледай още за добра хидроизолация и помисли за покритие отгоре щом е тераса и ще се ползва. Това което го мислиш ще стане, но ефекта ще е краткотраен. След 2/3 години отново ще си на изходно положение. По течната гума не се върви, а от Т разлики и слънцето започва да се люспи в един момент, воала забавя нещата.
Благодаря за съветите . Ок ще сложа воал и ще хидроизолирам. След време ще се поставят плочки като крайно покрите. Само едни пласт ще достатъчен ли или ще необходимо още да поставям ?
wanderer - специалист
  • Аз съм на един слой воал, а по спомен май така го даваше и производителя. Покритието става леко релефно, не се пързаля като се ходи по него, но с времето се позасира и привлекателния бял вид изчезава. За мен е без значение защото не го виждам, но го имай предвид това. Ако не ти се занимава с плочки можеш да разгледаш и нещо такова -
https://bgr.sika.com/content/bulgaria/m ... 2a004.html
  • ама специално на сика цените не ми харесват :-D. Иначе като визия няма нищо общо с течната гума. Линкът е примерен!
schuldiner - майстор
Мозайките са "хлъзгави" за хидроизолиране. Изглежда добра основа, но само изглежда. Гланцираното трябва поне малко да се набразди, а ако има лишеи и мъхове какво търкане те чака... Т.е. полагането е лесно, обаче подготовката на основата трябва да е перфектна и хич няма да ти хареса.

ПП Не е задължително, но след като ще слагаш плочки, аз бих ползвал изолация на циментова основа.
nork - специалист
ср юли 08, 2020 9:06 amschuldiner написа:
Мозайките са "хлъзгави" за хидроизолиране. Изглежда добра основа, но само изглежда. Гланцираното трябва поне малко да се набразди, а ако има лишеи и мъхове какво търкане те чака... Т.е. полагането е лесно, обаче подготовката на основата трябва да е перфектна и хич няма да ти хареса.

ПП Не е задължително, но след като ще слагаш плочки, аз бих ползвал изолация на циментова основа.
Чудесни са и бързо подготвят :-D
Бягаш до близкия магазин вземаш белина и кислол, ливаша с кофата, една четка на две на три, половин час и няма помен от лъскавото и гладко покритие :rolleyes:
Чудя се за тази мозайка преди това дали да не мина с бетон контакт и после да полагам хидроизолация за да съм сигурен че ще хване за мозайката .
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на въшна тераса на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: