Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте имам следната задача, трябва да направя хидроизолация над гаражи.
Бетона е ок има само няколко леки шупли, четох доста изомакс, HS Полимер на вълков.
Всичко супер проблема ми е по скоро, че се стъпва може да се сложи стол а и се плзва от децата за площадка за игра.
И не е тераса за плочки а и доста квадрати за теракот освен това е старо и предполагам е един ред арматура с метална траверса отдолу.
Съответно не искам да слагам тежка замазка отгоре.
За саморазливна ако изобщо става с нея има лек наклон за отичане, май пак не е ок.
Или да ползвам стандартна битумна мембрана но дали ще лепне лятото.
Мислех си също ако ползвам тази със посипката и една шпакловка отгоре или направо Ceresit CR 90 (може с една шпакловачна мрежа на две ръце.
Ако някой има решение ще се радвам :)
Никой ли не се е сблъсквал с този проблем :)
naster - майстор
https://www.austrotherm.bg/prilozhenija ... at-pokriv/

Ето няколко разбираеми картинки - производителят предлага топлоизолацията, така че не го считайте за реклама. Защо не комбинация от зелен покрив с някакви пътеки или участъци с плочки?
Руди - майстор
пет юли 17, 2020 9:16 amivan.ivanov написа:
Никой ли не се е сблъсквал с този проблем :)
Най-популярният вариант е замазка и някакви плочи,
но споменавате, че е неприемлив.
По-луксозните варианти са с плочи върху дренажен слой
или върху дистанционери (крачета), а може и декинг.
schuldiner - майстор
Иванов, зависи колко претенциозно решение търсите.
В блока, където съм роден, има подземни гаражи с плоча на кота 0. Ползваха се за игра на децата от махлата поне 15 години. Хидроизолацията в момента е на 22 години и като че ли леко е за ремонт. И преди 22 години се обсъждаше дали да не нанесем пласт студен асфалт /полимерен/, но го сметнахме за излишно. Ако няма стъкла, камъни, мадами на токчета... битумът си е нормален за ходене и игра. Ако искате по-надеждно покритие и парите не са ви голям проблем - освен хидроизолацията добавете и един слой 7-8 мм полимерен асфалт.
Аз лично бих разгледал настилките от млени гуми, но на доста хора им смърдят, та не смея като препоръка да го напиша.
пет юли 17, 2020 2:57 pmschuldiner написа:
Иванов, зависи колко претенциозно решение търсите.
В блока, където съм роден, има подземни гаражи с плоча на кота 0. Ползваха се за игра на децата от махлата поне 15 години. Хидроизолацията в момента е на 22 години и като че ли леко е за ремонт. И преди 22 години се обсъждаше дали да не нанесем пласт студен асфалт /полимерен/, но го сметнахме за излишно. Ако няма стъкла, камъни, мадами на токчета... битумът си е нормален за ходене и игра. Ако искате по-надеждно покритие и парите не са ви голям проблем - освен хидроизолацията добавете и един слой 7-8 мм полимерен асфалт.
Аз лично бих разгледал настилките от млени гуми, но на доста хора им смърдят, та не смея като препоръка да го напиша.
Благодаря за мнението, търсих за "полимерен асфалт" какво е това.
Да нямате в предвид течна гума?
Ако имате линк към такъв продукт ...
schuldiner - майстор
По-евтино не намерих
https://bauhaus.bg/studen-asfalt-guttasfalto/p/27976

Иначе има всякакви по-хубави и по-скъпи, български и небългарски.
Търси на "студен асфалт".

Тема "Покритие след хидроизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: