Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте всички,
От известно време като завали дъжд северната и източната стена се мокрят много и затова решихме да направим нещо като бетонна пътека около тези стени. По принцип къщата е хидроизолирана с воалит, който се показваше на около 50см над земята, но с годините тази част от него се отлепи и остана само мазилката с грунд отгоре и (мазилката вече е почнала да пада на някои места). Въпросите са ми следните:

1. С какъв наклон да е бетонната пътека? Аз мисля нещо от сорта на 80см ширина, дебелина 15см откъм стената и 10см откъм противоположната страна.
2. Задължително ли е да изкопавам основа или може директно да направя кофраж върху земята?
3. Може ли да натрупам земя откъм стената за да се спести малко бетон? :-D

По принцип съм чел теми за бетонни пътеки и съм гледал клипове, обаче там не виждам гениалната ми идея да има наклони.
nikolov333 - майстор
Аз мисля да правя наклон от 2см на метър с трамбован пясък.. Отгоре геотекстил и мембрана с повърхностен околовръстен дренаж и фигурни плочи с декоративен чакъл около дренажната тръба..

Последна промяна от nikolov333 на вт авг 11, 2020 10:19 pm, променено общо 1 път.
Sandman - специалист
5 сантиметра на 80 ширина мисля е много, тва ако е заледено ще се пребиеш сигурно :-D За да се оттича водата и по-малко стига.
Основа не ти трябва, трябва да е плътно под пътеката за да не потъне някъде и да спука. Трябва да сложиш найлон, за да не дръпне водата веднага, че пак може да спука. Армираща мрежа също ти трябва. В най-големите жеги също не му е добре да го лееш.
Виждал съм да слагат тънък стиропор под пътеките, аз лично не съм слагал.

Ако насипваш земя, трябва да я трамбоваш хубаво

На всеки няколко метра(не знам точно колко) е хубаво да има фуга да поема разширения и свивания.

Тема "Въпрос за бетонна пътека с наклон около къщата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: