Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Soldat - помощник
Здравейте, имам разни лаишки въпроси към майсторите... :tonqe:

Предстои ми препокриване на покрива на навес, ок. 40 кв./м., с битумни керемиди. Един от майсторите ми предложи вариант, при който сачака се маже директно с битумен грунд, и върху грунда се редят керемидите, след което се коват пироните.... Като се замислих обаче, какво ще стане ако отново се появи нужда от ремонт или цялостно препокриване ?
Тоя битумен грунд ще си остане за вечни времена залепен за сачака, керемидите също, и перспективата някак си не ми хареса. Разбира се, винаги има шанс да ми запалят покрива при опит за сваляне или почистване....

Та, лаишкия ми въпрос е : Ако се наложи, може ли да се положи нов грунд върху керемидите, и върху него да се редят нови керемиди ? Или нещо свързано с течна гума. Или директно да се откажа от тая селска "иновация" ?

Прикачен файл:
pokriv1.jpg Общ вид на покрива
Прикачен файл:
pokriv2.jpg Увреденото от клоните на ореха място
Прикачен файл:
pokriv3.jpg Сачака, изглед отдолу
Прикачен файл:
pokriv4.jpg Сачака, изглед отдолу
burkov - специалист
Не мисля че си заслужава да си скапеш сачака.
Бутай старите, купи винили за без пари и кови отгоре.

Всъщност какво му е на покрива?
Струва ми се доста равен само.
Soldat - помощник
ср авг 19, 2020 5:07 pmburkov написа:
Не мисля че си заслужава да си скапеш сачака.
Бутай старите, купи винили за без пари и кови отгоре.

Всъщност какво му е на покрива?
Струва ми се доста равен само.
Праз 8-те години откакто е направен, клоните на ореха са го блъскали от вятъра, и там керемидите са частично нарушени и при дъжд прокапва, въпреки, че отдолу има мушама. Сачака там отдолу е станал почти черен. Казаха ми че самото увредено място подлежи на ремонт, но ми се ще да махна всичко и да ми направят нов покров....

Иначе, денивелацията е 40 см. на 4 м. Равничък е, но тогава аз така си го поисках, така че, вината е в мене.

А какво са "винили" ?
kr1100 - майстор
Досега защо не си подкастрил ореха ?

Тема "Препокриване на навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: