Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
dedostojko - специалист
Имам една постройка която използвам за склад. Размера е 6 х 5 метра. Има колони в краищата и вътре е иззидана с циментови оградни тухли. Отгоре е плоча 8 см. Върху нея няма нищо и е доста разрушена с годините.
Какво мога да направя за да я хидроизолирам има доста вдлъбнатини и неравности. Пък и това стълбище много бърка работата. Няма да се ходи отгоре по плочата и стълбището е безполезно - но отстраняването му може да повреди постройката.

Прикачен файл

baraka.jpg
baraka.jpg (71.48 KиБ) Видяна 1852 пъти
chapara - майстор
Щом е равна - покрив :wink:
schuldiner - майстор
вт сеп 01, 2020 3:22 pmchapara написа:
Щом е равна - покрив :wink:
1400 лв. материали за най-простия едноскатен покрив с ламарини по борда, улук, малко вата, два пласта хидро - да покрие основните изисквания, за да не е някаква цигания... И три-четири дена работа за сам човек.
Само с хидроизолация е наполовина, ама е повече работа. Поне кубик замазка за наклони, някаква стреха над стълбите /и над вратата/, откапване или бордове по периферията, водоотвеждане, грунд, два пласта хидроизолация... не става за по-малко от седмица.
dedostojko - специалист
вт сеп 01, 2020 8:02 pmschuldiner написа:
вт сеп 01, 2020 3:22 pmchapara написа:
Щом е равна - покрив :wink:
1400 лв. материали за най-простия едноскатен покрив с ламарини по борда, улук, малко вата, два пласта хидро - да покрие основните изисквания, за да не е някаква цигания... И три-четири дена работа за сам човек.
Само с хидроизолация е наполовина, ама е повече работа. Поне кубик замазка за наклони, някаква стреха над стълбите /и над вратата/, откапване или бордове по периферията, водоотвеждане, грунд, два пласта хидроизолация... не става за по-малко от седмица.
Бихте ли драснали една скица на покрива? Също ме интересува как да се захване към зидарията. Идваха на оглед и ми казват анкери ама плочата се руши и е макс 8см в най дебелите си участъци
шоп - майстор
вт сеп 01, 2020 10:24 pmdedostojko написа:

Също ме интересува как да се захване към зидарията. Идваха на оглед и ми казват анкери ама плочата се руши и е макс 8см в най дебелите си участъци
Конструкцията може да се хване с шпилки през плочатаа.
Метал, дърво... каквото ти е по-мерак за работа.
Крайното покритие пак какво ти душа иска. Керемиди, битумни керемиди, воалит с посипка, ламарина...
Парите са си пари, направи си сам не означава без пари:-)
dedostojko - специалист
Не е въпроса да е за без пари. Досега родата всичко сама правеше (ел. ВИК. зидария шпакловка, боядисване и т.н......) но с покриви не сме се занимавали.
Прикачвам картинка какво мисля да стъкнем

- греди - наклонени 6х8 - 26 броя (3 метрови снадени по средата над опората)
- носещи 10х10 - 21 броя - хванати към бетонната плоча проходно със шпилки 8мм през 50 см
----- цена около 500лв

- покривна мушама https://praktiker.bg/bg/Podpokrivni-fol ... 5/p/438874 - 3 ролки 138лв

- страничен ръб за билото и страните - 18 броя 234 лв https://praktiker.bg/bg/Bitumni-lenti-i ... A/p/430301

керемиди 14 броя 350лв https://praktiker.bg/bg/Bitumni-keremid ... V/p/467183

осб 15 броя - 330 лв https://praktiker.bg/bg/Ploskosti-i-rab ... 2/p/420026

общо 1560лв

Може ли да кажете бъркам ли някъде и има ли от къде да намаля разходите

Прикачен файл

baraka1.jpg
MamaMy - майстор
Ако ме питаш мен, тия колони на стълбите и площадката ги махни.
schuldiner - майстор
ср сеп 02, 2020 8:09 pmdedostojko написа:
... има ли от къде да намаля разходите
Поректът ти е ОК. Аз бих обърнал наклона към стълбите, ама не ми се обяснява защо. Двускатният не е по-евтин.
За разходите:
покривната мушама не е от този вид, трябва да е битумна полиестерна мин. 3 кг/м2 или към 3,50 за квадрат
"страничен ръб" абсурд да сложа такова - ламинираната профилирана ламарина е под 4 лв. за метър, поцинкованата - 2 лв. Мразя да давам линкове към сайтове без актуални цени, затова само по наименование за търсене - "улама/калканна пола за битумни керемиди", намери си да видиш как изглежда.
керемиди - как си уцелил най-скапаните... тилеркат/техноникол са по 6,60 на квадрат /20 лв. пакет/ и са много по-добри от българските.
осб деветка 330 лв. забрави. За същите пари вземаш дъски с две лица /без кори/ деб. 2,5 см един кубик или малко под 40 м2 с фирата.

Улуците от поцинкована ламарина са по 3,30 за метър, скобите поцинковани - по 1,90/бр., водосборно казанче - 8 лв., дъна/тапи по 1,20, надулучни поли по 1,80... В улук 6-7 м няма повече от 60-70 лв. материали. Условно ламарината с полимерно покритие е двойно.

Анкерът си държи прекрасно в плоча 8 см - минимумът е 5 см. Ако те е страх да я пробиеш, трябва да те е страх и да ходиш по нея.

Вариантът рулонна хидроизолация вместо битумни керемиди е по-надежден и леко по-евтин, обаче това с горелката не на всеки му идва отръки.

Пароотдушник поне един задължително.

Тема "хидроизолация на хоризонтална плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: