Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте,
моля за помощ по следния проблем. Преди около година направих дренаж на къщата, но на едно определено място влагата продължава и се развива един черен мухъл или плесен.
Мястото е под вратата на баня и тоалетна, в касата й и щурца бяха се настанили термити, махнах я преди два месеца, но там където стъпва продължава да е влажно, плюс мухълът който се е появил съвсем скоро въпреки постоянно отворения прозорец на бяната.
Под вратата минава канала на къщата който е каменинов на възраст 50-60г, с дължина около 5м, а посредата си има лек обратен наклон.
Къщата от някоко години я ползвам постоянно, а преди това като вила за месец-два в годината.
Допускам, че проблемът е в каналната тръба...?! :?
Моля, посъветвайте ме как да постъпя за да махна тази влага!
Последна промяна от Николай Син на пет сеп 11, 2020 2:05 pm, променено общо 1 път.
Това е проблемното място.

Прикачен файл

viber_image_2020-09-11_13-32-26.jpg
djogobg - специалист
Ако отдолу минава канал и има обратен наклон точно на мястото - пусни един ендоскоп, да видиш за пукнатини.
Да, това май ще даде най-точен отговор.
Освен пукнатина и теч от връзките тези каменинови тръби дават ли други дефекти?
Примерно изтъняване на стените от течащата вода.
preslav - майстор
Тези каменинови тръби са си чиста проба керамика, но каквото и да са си имат живот. Чувал съм за хиляди проблеми с тях, най-вече по снадките, но и не само там. Обследването ще покаже (вероятно) къде е проблема, но решаването му ще е доста по-трудно. Вероятно ще се наложи подмяната на тръбата, не съм чувал за вариант, в който нещо да се вмъкне вътре, но може и да има такива решения.
kr1100 - майстор
пет сеп 11, 2020 4:36 pmpreslav написа:
Тези каменинови тръби са си чиста проба керамика, но каквото и да са си имат живот. Чувал съм за хиляди проблеми с тях, най-вече по снадките, но и не само там.
А и , ако е наблизо до улица и по нея е тропал валяк. Големи вибрации от дълбочина- стари каменинови се разпадат
Да, близо е до улица, но е минавал само bobcat багерче.
Тази видео диагностика ще е доста солена ако трябва и да се чисти канала за да се вижда добре, отива над 300лв. , поне за София. Някой да знае по-изгодни начини?
Пукнатината е около 30см след тоалетната чиния.
Някой може ли да ми каже има ли особености при копането в баня напр. как се постъпва с плочките на пода - разрязват ли се или директно с кирката, а после целия под на бяната да се прави наново?

Прикачен файл

viber_image_2020-09-16_12-30-39.jpg Ще се копае
djogobg - специалист
Ако имаш резервни плочки от същия вид - внимателно с чук и отвертка изчистваш фугите. След това внимателно разбиваш плочките, под които е проблемът. Препоръчвам да започнеш от най-централната, ако има такава - да не граничи с плочки, които искаш да останат здрави. По нея можеш да си млатиш спокойно, след това ,като я махнеш, другите можеш с длетото отдолу да ги изкъртиш - може и някоя цяла да успееш да изкараш.
Като ги махнеш, работиш си, после запълваш и си готов. Ако нямаш резервни, но си склонен да преглътнеш външния вид за сметка на цялостна смяна на пода, сложи някакви, които да са със същия размер.

Тема "Влага след дренаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: